Bursaspor, transferden zengin oldu

Ozan Tufan, Şener Özbayraklı, Volkan Şen gibi önemli oyuncularını satmak zorunda kalan Bursaspor’un kasasına yaklaşık 22 milyon Euro girdi.

14 Ağustos 2015 Cuma, 15:56
Abone Ol google-news

Yeşil beyazlı takım, hiçbir oyuncusunu satmayacağını açıklamasına rağmen Ozan Tufan, Fernandao, Şener Özbaraklı, Enes Ünal, Renato Civelli, Belluschi, Bakambu ve Volkan Şen’i kaybetti. Fernandao, Civelli ve Belluschi’den para kazanamazken, diğer oyunculardan önemli miktarda para kazanıldı.

Enes Ünal, Manchester City’e 3 milyon Euro’ya gitti. Fenerbahçe ise Ozan Tufan için 7 milyon Euro, Şener için 1,5 milyon Euro ve Volkan Şen için 2,5 milyon Euro verdi. Villareal’a satılacağı belirtilen Bakambu’nun Bursaspor’a 7,5 milyon Euro kazandırması bekleniyor. Bu transferlerden, yeşil beyazlı takımın kasasına toplam 22 milyon Euro para girdi.

11 OYUNCU TRANSFER EDİLDİ

Takıma takviye yapmayı sürdüren Bursaspor, şimdiye kadar Isaac Cuenca, Erdem Özgenç, Tomas Sivok, Sedat Berisha, Mert Günok, Tomas Necid, Cristobal Jorguera, Luis Advincula, Dany Nounkeu, Sercan Yıldırım, Tom De Sutter'i kadrosuna kattı.