Can Dündar: Ciddi bir yaraya parmak basmışız

Can Dündar, “Bu kadar büyük çapta bir ceza istemesi aslında oradaki paniği gösteriyor bence. Birazda ne kadar önemli bir yaraya bastığımızı. Yoksa bu infialin bizimle ilgisi yoktur, devletle ilgisi yoktur denilebilirdi ya da bir şekilde üzeri kapatılabilirdi" dedi.

03 Haziran 2015 Çarşamba, 21:48
Abone Ol google-news

?Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tehdit ettiği Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar Banu Güven’le Artı Haber’e konuk oldu. Erdoğan'ın tehdidiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dündar, “Bu kadar büyük çapta bir ceza istemesi aslında oradaki paniği gösteriyor bence. Birazda ne kadar önemli bir yaraya bastığımızı. Yoksa bu infialin bizimle ilgisi yoktur, devletle ilgisi yoktur denilebilirdi ya da bir şekilde üzeri kapatılabilirdi. Böyle bir infiale kapılmak, şu kadar müebbet yatacak yetmedi birde ilelebet yatacak üstüne birde yetmezse 40 sene daha yatacak demesi aslında bir kaç şeyi gösteriyor. Bir, ciddi bir yaraya parmak basmışız. İki, bu bir devlet sırrının ötesinde bir kişisel sırra benziyor. Yani niye Cumhurbaşkanı bunu mesele yapsın, niye kişsel davacı olsun ki? Burada anlaşılan devletin bir sırrında ziyade kendisinin bir sırrını deşifre edildiği paniğine kapılmış görünüyor” dedi.

Dündar ayrıca henüz kendisine ulaşan bir tebligat olmadığını söyledi.