Cansu Kaya'nın son görüntüsü kamerada

Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde, kaybolduktan üç gün sonra kanalda cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın, mesai bitimi işten çıktıktan sonra sokakta yürürken, bir işyerinin güvenlik kamerasınca görüntülendiği ortaya çıktı.

25 Haziran 2015 Perşembe, 09:33
Abone Ol google-news

<video:306173>

Cansu'nun kaybolmadan önceki son görüntüsü kamerada - VİDEO
Geçen 14 Haziran'da garson olarak çalıştığı Dalyan Mahallesi'ndeki restorandan mesai bitimi ayrılan ve kayıplara karışan Cansu Kaya'nın üç gün sonra Dalyan kanalının Çandır Geçişi Mevkii'nde su üzerinde cesedi bulundu.

Cansu Kaya'nın son görüntüsü - FOTOĞRAFLAR

Üzerinde sadece iç çamaşırı olan Cansu Kaya'ya yapılan ilk otopside, cinsel istismar bulgularına rastlanırken, boğulduktan sonra cansız bedeninin suya atıldığı ortaya çıktı. Kaya, geçen çarşamba günü, evinin önünde kılınan namazın ardından toprağa verildi. Genç kızın hem tabutuna hem de mezarına gelinlik örtüldü. Olayla ilgili gözaltına alınan Dalyan'daki restoranda garson N.D. ve lise öğrencisi M.P.C. sevk edildiği adliyede tutuklandı.


İKİ GÜN ÇALIŞMIŞ

Cansu Kaya'nın en son çalıştığı kadın işyeri sahibi, "Bir çalışanımın arkadaşıydı. Onun tavsiyesiyle işe başladı. Başvuru kağıtlarını getirdi. İki gün çalıştı. İşini iyi yapıyordu, herhangi bir yanlışını görmedim. Cansu'nun ölümü bizi de derinden sarstı" dedi. Öte yandan; Kaya'nın Barlar Sokağın'dan geçip Sağlık Sokak'ına geçerken bir işyerinin güvenlik kamerası ile alışveriş yaptığı bir marketin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği ortaya çıktı.