Cem Uzan'dan hakkında çıkan haberlere sert tepki

Cem Uzan hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

24 Şubat 2016 Çarşamba, 20:38
Abone Ol google-news

İş adamı Cem Uzan, dün medyada yer alan İmar Bankası'nın rekor bir rakamla iflas ettiğine dair haberlerle ilgili açıklama yaptı.

"Benim şahsen Cem Uzan olarak İmar Bankası ile hiç bir ilgim ve alakam olmamıştır ve yoktur" diyen Cem Uzan, haberlerde fotoğrafının ve isminin kullanılmasına sert tepki gösterdi.

Batık İmar Bankası ile ilgili Mahkeme, İmar Bankası'nın resmen iflas ettiğine karar verdi ve Yavuz Uzan’ın da aralarında bulunduğu 11 kişinin, toplam 25 milyar 588 milyon 642 bin lira ödemesini kararlaştırdı.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Cem Uzan, İmar Bankası ile hiçbir ilişkisinin olmadığını belirterek şunları söyledi:

"Kamuoyuna Duyuru

Bugün (23 Şubat 2016) çeşitli haber sitelerinde İmar Bankasının iflası ile ilgili haberler çıkmıştır. Benim şahsen Cem Uzan olarak İmar Bankası ile hiç bir ilgim ve alakam olmamıştır ve yoktur. Bu sebeple de söz konusu dava ile hiç bir alakam yoktur. Benim ismimi ve resmimi bu dava ile ilişkilendirmek sadece ve sadece kotu niyetli bir propaganda davranışıdır.

Bu haberleri benimle ilişkilendirip yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağım.

Saygılarımla

Cem Uzan"