'Çetin'e teklif yapmadık ama yapmayı düşünebiliriz'

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaraylı milli futbolcu Servet Çetin'e teklif götürmediklerini, ama düşünebileceklerini söyledi.

04 Haziran 2010 Cuma, 13:28
Abone Ol google-news

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açılan Pro Lisans 2. aşama kursuna katılmak için Antalya'ya gelen Ertuğrul Sağlam, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gelecek sezon faydalanmayı düşündükleri oyuncular ile anlaşmalar yaptıklarına dikkati çekti. ''Bunun dışında şöyle bir gerçek ile yüz yüzeyiz. Önümüzdeki sezon ligin zirvesini zorlayacaksak ve Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmek istiyorsak bir defa takımımıza çok önemli oyuncuları katmamız gerekecek'' diyen Sağlam, bu doğrultuda transfer çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

Wederson'un yanında 4 kaliteli ismi de takıma ilave ederek, hem kendi performansları ile takıma katkı sağlarken hem de takımdaki diğer oyuncuların performansına olumlu katkı yapacak oyuncuları kadroya katacaklarını vurgulayan Sağlam, ''Bundan kimsenin şüphesi olmasın'' dedi. Transferde hata yapma lükslerinin olmadığını anlatan Sağlam, şöyle konuştu: ''Transferde çok da acele etmiyoruz. Görüştüğümüz oyuncular var. Kulübün imkanlarını da göz önünde bulundurarak en uygun şartlarda oyuncuları transfer edeceğiz. Bursaspor önümüzdeki sezon da zirveyi zorlayacak ve daha iyi oynayacak bir takım olacaktır. Galatasaraylı Servet Çetin konusu dillendirildi, ancak Servet Çetin'e teklif yapmadık, ama yapmayı düşünebiliriz.''
 

'Anlaşmadan açıklama yok'

Bursaspor'a gönül verenlerin basında çıkan haberlere itibar etmemesini isteyen Sağlam, şunları söyledi: ''Görüştüğümüz futbolcu isimlerini açıklamak istemiyoruz. Daha imzalar atılmadan isimlerin ön plana çıkartılması kulübe zarar verir. Basın, kendi isteği doğrultusunda, belki de sağdan soldan duyduğu haberlere itibar ederek halkla paylaşıyor. Zaman zaman çıkan isimler hem bizim olaya bakış açımızı hem de gelecek beklentilerimiz doğrultusunda kamuoyuna verdiğimiz mesajları çürütüyor. Bu gibi isimlere itibar etmesinler. Biz anlaşmadan hiçbir oyuncuyu açıklamayacağız. Hiçbir oyuncumuzu vermeyeceğiz. Transfer çalışmalarımızı çok gizlilik içerisinde yapıyoruz. Basına sızması mümkün değil. Önümüzdeki sezon çok anormal işler olmadıktan sonra hem Süper Lig'de hem de Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacağız. Bizim oyuncularımızı vermeyi de düşünmüyoruz. Zaten bugüne kadar da herhangi bir kulüpten bize gelmiş bir teklif yok. Ne Sercan ne de başka oyuncumuz için teklif almadık.'' Ertuğrul Sağlam, Dünya Futbol Şampiyonası'nda Arjantin'in şampiyon olacağını söylerken, ''Messi ise en iyi oyuncu seçilir'' tahmininde bulundu.