Çevre dostu projeler için 35 milyon Avro'luk fon

Avrupa Komisyonu, sürdürülebilir yapı malzemeleri, gıda ve içecek sektörü ile çevre dostu iş uygulamaları alanında ki projelere 35 milyon Avro'luk fon sağlayacak. Fona özellikle piyasalara giriş için kendilerine destek arayan ve çevre dostu ürünler ya da hizmetler sunan küçük ölçekli teşebbüslerin başvurması bekleniyor.

07 Haziran 2010 Pazartesi, 16:33
Abone Ol google-news

ab-ilan.com adresinde yer alan habere göre, Avrupa Komisyonu, Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Programı(CIP) kapsamında mali olarak desteklenecek eco-innovasyon (çevre yenilik) projelerine yönelik 35 milyon Avro'luk bir teklif çağrısı başlattı.

2010 CIP Çevre-Yenilik teklif çağrıları kapsamında, materyallerin geri dönüşümü, sürdürülebilir yapı malzemeleri, gıda ve içecek sektörü ile çevre dostu iş uygulamaları (green business) alanındaki yeni projelere fon sağlanacak.

Bu kapsamda, piyasalara giriş için kendilerine destek arayan ve çevre dostu ürünler ya da hizmetler sunan küçük ölçekli teşebbüslerin başvuruları özellikle bekleniyor. Fona başvuru için çağrı 9 Eylül 2010 tarihine kadar açık kalacak. Süreç sonunda fondan faydalanmak üzere 50 kadar projenin seçilmesi bekleniyor.