Çevrecilerin eylemine katıldı...CHP'li Musa Çam hakkında fezleke hazırlandı

İzmir Çeşme’de tarım arazilerine yapılan rüzgar santrallerine karşı protesto gösterisine katılan CHP’li Musa Çam hakkında fezleke düzenlendi.

12 Kasım 2016 Cumartesi, 12:20
Abone Ol google-news

 Çevreciler, İzmir Çeşme'ye bağlı Ovacık Köyü Karlıktepe mevkisinde bulunan rüzgar enerjisi santrallerine karşı eylem yapmıştı.

Tarım alanlarının bulunduğu arazideki o eyleme CHP İzmir Milletvekili Musa Çam da destek vermişti. “İşi engellemek” suçlamasıyla Çam hakkında soruşturma açıldı ve dokunulmazlığı nedeniyle de fezleke düzenlendi. TBMM'de biriken dokunulmazlık dosyalarıyla ilgili Meclis'te alınan kararın ardından bu dosyalar da işleme konuldu.

KONUTLARA ÇOK YAKIN
CHP'li Çam, enerji ihtiyacını karşılamanın en temiz yollarından birinin, rüzgar enerjisi olduğunu belirtti. Çam, ancak tarım alanlarına kurulan rüzgar enerjisi santrallerinin, konutlara çok yakın olduğunu ve korunması gereken alanların talan edilmesi anlamına geldiğini vurguladı.

ÇEVRE KATLİAMI YAPIYORLAR
Musa Çam, hakkında üç fezleke olduğunu bunlardan ikisinde “Cumhurbaşkanı ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya hakaret'' birinde de, ‘'Rüzgar gülleri yapımını engelleme'' suçlamasının yer aldığını vurguladı. Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre; CHP'li vekil, “AKP'nin çevre duyarlılığı bizimkinden farklı. Çevre katliamına özel bir ilgisi var. Savunma hazırlıyorum. Bu ayın sonunda gidip savcıya ifademi vereceğim” diye konuştu.