CHP, Ecevit'in evini vakfa tahsis edecek

CHP MYK, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in bağışladığı evinin satın alınmasını ve Bülent Ecevit Vakfı'na tahsis edilmesini kararlaştırdı.

31 Ekim 2011 Pazartesi, 14:21
Abone Ol google-news

CHP İletişim Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre, MYK'da Genel Başkan yardımcıları alanlarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Bu arada özellikle, deprem, deprem sonrası alınan önlemler, yapılanlar ve yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

MYK toplantısında CHP'nin Genel Başkanlarından Bülent Ecevit'in bağışladığı evin, yeni ev sahibi tarafından satılacağı bilgisi de değerlendirildi ve evin satın alınarak Bülent Ecevit Vakfı'na tahsis edilmesi kararlaştırıldı.

MYK'da Kılıçdaroğlu'nun Kurban Bayramının birinci gününü Van'da geçirmesiyle ilgili olarak da üyelere bilgi verildi ve görüşleri alındı.
 

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptal edilmesine kınama

Toplantıda, Hükümetin Cumhuriyet Bayramı törenlerini 'yasaklaması' üzerine halkın özgür iradesiyle Cumhuriyete sahip çıktığına ve CHP'nin de aktif katılımıyla Cumhuriyetin şehitleri, depremde hayatını kaybedenleri anarak, asker, sivil, yaralıları unutmadan saygıyla, sevgiyle, coşkuyla kutlanabildiğine dikkat çekildi. MYK'da, "düğüne, törene, resepsiyona gidenlerin" depremi gerekçe göstererek Cumhuriyet kutlamalarını 'yasaklaması' kınanarak, bu kararı alanların günlerdir törenlere hazırlanan öğrencilere, 88 yıldan beri Cumhuriyeti alkışlayanlara verecek hesabı bulunduğu ifade edildi.

Bazı örgütsel çalışmaların da ele alındığı MYK'da Anayasa çalışmaları, terörist saldırılar, alınan önlemler ve yaklaşan Bayram ile CHP yönetiminin Bayramda çalışma takvimi ve Türkiye'nin komşularında yaşanan gelişmeler de ele alındı.