CHP lideri Baykal ne yapıyor?

Ankara Oran'daki sabah yürüyüşleriyle meşhur CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve arkadaşlarını ellerinde su taşırken gören Oran sakinleri şaşkınlıklarını gizleyemedi. "Baykal ne yapıyor?" sorusunu akıllara getiren bu durum espirili bir yanıt buldu...

21 Ağustos 2009 Cuma, 07:11
Abone Ol google-news

CHP lideri Deniz Baykal ve arkadaşlarını sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ellerinde su taşırken görenler birbirlerine "Baykal ve arkadaşları ne yapıyor?" sorusunu yöneltti. Baykal'la aynı sitede oturan Oran sakinleri Baykal'ın bu durumuyla ilgili "Kürt açılımı"ndan eli yanan Erdoğan'a yardıma gidiyor." şeklinde espirili yanıtlar verdi.

Sorunun doğru yanıtı ise farklı...

Yanıt sabah cep telefonuyla Baykal'ın bu anını fotoğrafa taşıyan CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'tan geldi: Oran'da çevreci orman gönüllüsü bir grup kadın, yeni dikilen meşe fidanlarına sabahları su götürüyordu. Uzun süre yağmur yağmaması dolayısıyla kuruma tehlikesi ile karşı karşıya kalan meşe fidanlarına su götüren kadınları gören Baykal, kadınların ellerindeki su bidonlarını aldı. Ve arkadaşlarıyla birlikte meşe fidanlarına suyu kendisi taşıdı.