CHP ve MHP'den AKP'ye art arda yanıt: Yanlışa ortak olmayız

AKP'nin Türkiye'yi ayağa kaldıran skandal 'cinsel istismar' önergesiyle ilgili olarak sıcak gelişmeler yaşanıyor. Hükümet adına AKP'li Mustafa Elitaş, CHP'li Levent Gök'ü aradı. Elitaş, Gök'ten "Önergeyi geri çekin" yanıtını alırken bir açıklama da MHP'li Erkan Akçay'dan geldi.

21 Kasım 2016 Pazartesi, 13:52
Abone Ol google-news

AKP'nin Türkiye'yi ayağa kaldıran skandal cinsel istismar önergesiyle ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanıyor. CHP'li Levent Gök, AKP'nin Türkiye'yi ayağa kaldıran skandal cinsel istismar önergesi hakkında konuştu.

CHP ŞİMDİ NE YAPACAK?

AKP'nin önergeyi geri çekmemesi halinde ne yapacaklarını açıklayan Gök, "AKP cinsel istismar önergesini çekmezse konuyu şekil yönünden acil olarak Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacağız" dedi.

HÜKÜMET'TEN 'CİNSEL İSTİSMAR' AÇIKLAMASI: CHP VE MHP'YE MESAJ

ELİTAŞ'TAN GÖK'E TELEFON, GÖK'TEN 'GERİ ÇEKİN' YANITI

Levent Gök'ün bu açıklamasının ardından AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Gök'ü telefonla aradı. Elitaş, Gök'e telefonda, "Önergeniz var mı" diye sordu. Gök, "Neden önerge verelim, yanlışınıza ortak olmayız. Önergenizi geri çekin" yanıtını verdi.

MHP'DEN DE YANIT GELDİ: GERİ ÇEKİN

AKP'nin skandal önergesine bir yanıt da MHP'den geldi. MHP'li Erkan Akçay yaptığı açıklamada, "Önerimiz düzenlemenin geri çekilmesi" diye konuştu.