CHP'den Arınç'a TRT sorusu

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a TRT'nin Bursaspor'un bir Avrupa kupası maçını yayınlamamasını ve TBMM Tv'nin yayın saatlerinin kısaltılacak olmasını sordu.

11 Ağustos 2011 Perşembe, 09:32
Abone Ol google-news

Acar Meclis Başkanlığı'na sunduğu yazılı soru önergesinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın TRT'nin Bursaspor'un bir Avrupa kupası maçını yayınlamaması konusunu soruşturacağına ilişkin açıklamalarını gündeme taşıdı. Arınç'a TBMM Tv'nin yayın saatlerinin kısaltılacak olmasını bir sorun olarak görüp görmediğini soran CHP'li Acar soru önergesinde şu sorulara yer verdi:

"TBMM Tv'nin yayın saatlerinin kısaltılacak olması konusunda da bir inceleme yaptıracak mısınız? Bursa halkının talebine gösterdiğiniz duyarlılığı TBMM Tv'nin yayınları ile ilgili talepler konusunda da gösterecek misiniz? TBMM faaliyetleri de toplumun ortak paydası değil midir? Toplumun TBMM'nin tüm çalışmalarını izleyebilmesi için de bir girişimde bulunacak mısınız? Daha önce TBMM Tv yayınları ile ilgili Plan Bütçe Komisyonu'nda yaptığınız konuşmaya sahip çıkacak mısınız? TRT'de yayınlanan ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği eski Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan ile ilgili hareketler içeren program hakkında sorumlularla ilgili idari bir soruşturma açtırdınız mı? Soruşturma açılmamış ise gerekçesi nedir? TRT yöneticileri ile ilgili soruşturma talebi içeren kaç dosya gelmiştir? Bunlardan kaçına izin verdiniz?"