CHP'den Kılıçdaroğlu'na bir destek daha!

CHP'de kurultay tarihinin netleşmesinin ardından, Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğunu açıkladı.

17 Ağustos 2014 Pazar, 18:12
Abone Ol google-news

CHP Manisa Milletvekili Özel yaptığı yazılı açıklamada, CHP kurultayının bir ayrışma veya hesaplaşma kurultayı olmadığını belirterek, "CHP bu kurultayı bir ayrışma, bir hesaplaşma, bir tasfiye kurultayı olarak değil, bir bütünleşme ve 2015 seçimleri sonrasındaki Türkiye'ye yönelik olarak bir kucaklama ve değişim kurultayı olarak görüyor. CHP bu kurultaydan daha pozitif siyaset üreten ve toplumun tüm kesimlerine yönelik çözümler söyleyen etkin politik anlayışını ortaya koyarak çıkacak ve ülkedeki kutuplaşma atmosferini değil, birlik ve beraberlik iklimini savunan bir doğrultuda daha çok kadının, daha çok gencin olduğu dinamik bir yapılanma ile yoluna devam edecek. Bu kurultay bir yenilenme ve bir değişim kurultayı" dedi.

CHP'li Özel, kurultay talebini dillendirenlerin gerekli imzayı sağlayamadıklarını hatırlatarak, yarışmalı olarak geçeceği görülen bu kurultayın demokrasi ve ifade özgürlüğü anlayışı gereği partiye katkılar sunacağını savundu. Türkiye'yi yönetecek kadroları hazırlayarak, önemli kararlara imza atacaklarını öne süren Özel, şöyle devam etti:

"CHP'nin bir milletvekili ve kurultay delegesi olarak, bu kurultayda rakibi kim olursa olsun, Türkiye siyasetinin en dürüst, en çalışkan ve en barışçıl aktörü olan, değişim ve dönüşümü kararlılıkla gerçekleştireceğine yürekten inandığım Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında ve arkasında olacağımı kamuoyunun bilgilerine sunarım."