CHP'li Belediye Başkan Yardımcısı'na bıçaklı saldırı

Mersin'in merkez Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ertan Güner, odasında saldırıya uğradı. CHP'li Başkan Yardımcısı Ertan'ı, tartakladığı iddiasıyla Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan ile çalışanlara bıçak çektiği belirlenen yanındaki kişi aranıyor.

12 Temmuz 2017 Çarşamba, 12:39
Abone Ol google-newsOlay, saat 08.56'da belediye binasında meydana geldi. İddiaya göre, Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan, kimliği saptanamayan bir kişi ile birlikte Başkan Yardımcısı Ertan Güner ile görüşmek üzere odasına çıktı. İddiaya göre Kalkan, ilçe merkezinde belediyenin pazar yeri tahsisi konusunda Ertan ile bir süre tartıştı. Fuat Kalkan tartışma sırasında Başkan Güner'e saldırdı. Güner'i tartaklayan saldırgan ile çalışanlara bıçak çekip tehdit eden yanındaki kişi kaçtı.

Başından darbe alan Başkan Yardımcısı Güner, kaldırıldığı Ortadoğu Hastanesi'nde ayakta tedavi edilmesinin ardından taburcu edildi.

Olaydan sonra 33 CUU 50 plakalı makam aracı belediye binası önünde bulunan Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan ile adı belirlenemeyen yanındaki kişi aranıyor