CHP'li Özgür Özel: MHP Ak troll ağzıyla konuşuyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bahçeli’nin “Millet için, devlet için, cumhuriyet için evet” şeklindeki sözlerine resmi Twitter hesabından yanıt verdi.

28 Ocak 2017 Cumartesi, 22:32
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bahçeli’nin “Millet için, devlet için, cumhuriyet için evet” şeklindeki sözlerine resmi Twitter hesabından Kurtuluş Savaşı yıllarındaki iki askerin yokluk içindeki fotoğrafıyla yanıt verdi.

Fotoğrafın üzerine “Kolay kurulmadı. Şimdi sahip çıkma zamanı. Vatan için hayır, istiklal için hayır, cumhuriyet için hayır” yazan Özel, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada da her yerde liderlerin arkasında bir başarı hikayesinin bulunduğunu, Bahçeli’nin de 14 yıllık AKP iktidarını daha önce en sert dille eleştiren bir lider olduğunu ancak son zamanlardaki tutumuyla “Erdoğan’ın başarı hikayesini anlatmaya çalıştığını” söyledi. “Bizim arkamızdaki başarı hikayesi twitter hesabımdan paylaştığım fotoğraftır” diyen Özel, “CHP’yi ‘HDP, PKK ve FETÖ ile yan yana getirmeye çalışanların da içlerine Ak troller kaçmış. Onların iftira kampanyalarının MHP’nin diline sirayet etmesi de enteresan. Bunu bir köşe yazarı yazdığı zaman, Meclis kürsüsünden çıkıp, Bakan Ömer Çelik’e sormuştum: ‘CHP gibi bir partiyi bu terör örgütleriyle yan yana getirmeye çalışıyorlar. Bu ahlaksızlıktır’ demiştim. Bakan Çelik de ‘CHP gibi bir partiyi böyle terör örgütleriyle ilişkilendirmeyi yanlış buluyor ve kınıyorum’ diye açıklama yapmıştı. AKP’nin söyleyemediğini MHP’liler söylüyorsa, bu utanç onlara yeter. Ama bilsinler ki MHP’nin tabanı böyle düşünmüyor.