CHP'nin 'Cumhuriyete sahip çıkıyoruz' broşürüne terör soruşturması

Cumhuriyet gazetesi yazarlarının tutuklanmasına tepki olarak Kırklareli'de "Beraber Yürüdüler Onlar Bu Yollarda" yazılı "Cumhuriyete Sahip Çıkıyoruz" broşürü dağıtan CHP'nin ilçe başkanı hakkında Terörle Mücadele Kanunu kapsamında soruşturma başlatıldı. CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, emniyette ifade verdi.

22 Şubat 2017 Çarşamba, 12:08
Abone Ol google-news

 

Cumhuriyet gazetesi yazarlarının tutuklanmasının ardından Kırklareli'de "Beraber Yürüdüler Onlar Bu Yollarda" yazılı "Cumhuriyete Sahip Çıkıyoruz" broşürü dağıtan CHP'nin ilçe başkanı hakkında, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında soruşturma başlatıldı. Hakkındaki suçlamalar arasında TCK'nın ünlü "Türklüğü aşağılamak" maddesi de bulunan CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı, emniyette ifade verdi.
Kaya, Vize’de dağıtılan broşürler nedeniyle "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama ve 3713 Sayılı Kanuna Muhalefet" ettiği iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğüne geldi. Parti üyesiyle birlikte geldiği emniyetteki ifadesinin ardından açıklama yapan Kaya, "Vize’den açılmış bir dava var. Bizim dağıttığımız ‘Cumhuriyet Gazetesine Sahip Çıkacağız Cumhuriyete Sahip Çıkıyoruz’ dergileri var. ’Beraber Yürüdüler Onlar Bu Yollarda’ broşürleri var. Suç duyurusunda bulunulmuş" dedi.