Cinayeti tırpanla işledi iddiası

Bursa'da emlak zengini babası ile annesini altı yıl önce öldürüp cesetlerini evlerinin bahçesine gömdüğü iddiasıyla tutuklanan 56 yaşındaki Kenan Öner'in, kayıp olan eşi Canan Öner'in bulunması için İstanbul Bayrampaşa’daki evinde dün akşam yapılan aramada motorlu tırpan bulundu.

30 Nisan 2014 Çarşamba, 10:40
Abone Ol google-news

Bursa'nın İznik İlçesi'nde, emlak zengini 86 yaşındaki babası Ahmet Refik Öner ile eşi 80 yaşındaki annesi Emine Öner'i altı yıl önce öldürüp cesetlerini evlerinin bahçesine gömdüğü iddiasıyla tutuklanan 56 yaşındaki Kenan Öner'in, kayıp olan eşi Canan Öner'in bulunması için İstanbul Bayrampaşa’daki evinde dün akşam yapılan aramada tuttuğu günlük şeklindeki notlar ile bahçelerde çim biçmede kullanılan motorlu tırpan bulundu.Bursa polisinin altı yıl süren titiz uğraşı sonucu, kayıp olan Ahmet Refik Öner ile eşi Emine Öner'in olduğu öne sürülen kemiklerine geçtiğimiz hafta ulaşılmasının ardından tutuklanan ve savunmasını buradan yazılı olarak yapacağını söyleyen oğlu Kenan Öner, suskunluğunu koruyor.

İstanbul ve Bursa polisi, Kenan Öner'in 2005 yılından itibaren esrarengiz şekilde ortadan kaybolan eşi Canan Öner ile ilgili bilgi ve bulgu elde etmek için dün gece Öner'in gözaltına alındığı İstanbul Bayrampaşa'daki evinde arama yaptı. Aramalarda, Öner'in cezaevinden çıktıktan sonra kendi el yazısı ile tuttuğu günlük notlarını sakladığı çanta ve içinde çok sayıda A4 kağıdı ile bahçelerde çim biçmede kullanılan motorlu tırpan da bulundu. Polis, Canan Öner'in bu evde öldürülme ihtimali üzerine özel kimyasal ile duvarlarda ve eşyaların üzerinde kan izi aradı.

Bu arada polis, esrarengiz şekilde kaybolan Canan Öner'in evlenmeden önce çalıştığı banka ve daha sonra görev yaptığı şirkette imza yetkisinin olup olmadığını, varsa bu yetkisini nerede kimlere karşı kullandığını da araştırıyor.