Cinsel taciz sanığının ifadeleri: Kardeşim gibi görüyordum, dokundum ama...

Bolu’nun Gerede İlçesi’nde eniştesi tarafından cinsel istismara uğradığını söyleyen genç kız şikayetçi oldu. Hakim karşısına çıkarılan enişte ise “Ben onu kardeşim gibi görüyorum” dedi.

17 Kasım 2016 Perşembe, 21:17
Abone Ol google-news

Bolu'nun Gerede ilçesinde eşinin 17 yaşındaki kardeşine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan 27 yaşındaki zanlı A.T, "Onu kardeşim gibi görüyorum. Bir kaç kez dokunmuş olabilirim ama cinsel amaçla değildi" ifadeleriyle kendini savundu.

Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran R.Y.,  tornacı dükkanında çalışan eniştesi Ahmet T’nin kendisine 2 kez ablasının yanında, bir kez de evde yalnız oldukları sırada cinsel istismarda bulunduğunu söyleyerek şikayetçi oldu. Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran R.Y., eniştesinin Savcılık sorgusunda suçlamayı kabul ederek tutuklanan A.T., Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı.

'Kardeşim gibi görüyorum'

Duruşmadaki savunmasında suçlamayı kabul etmeyen A.T., savcılık soruşturmasında baskı altında ifade verdiğini ileri sürerek şöyle dedi:

"Ben baldızımı bir kez bacakları açık oturduğu için uyarmıştım. O nedenle bana kızgın olabilir. Suçlamaları reddediyorum. Onu ben kardeşim gibi görüyorum. Bir kaç kez dokunmuş olabilirim. Ama bu cinsel bir amaçla değildi. Bana neden böyle bir iftira attığını bilmiyorum. Beni cinsel istismarla suçladığı zamanlarda eşim de yanımdaydı. Şu anda bu iftiralar yüzünden eşimle boşanma aşamasındayız."

Mahkeme heyeti suçun niteliği, mevcut delil durumu, kaçma şüphesi nedeniyle sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.