Cizre'de polisi alarma geçiren araç

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde Hükümet Konağı ününde park halinde kapıları açık ve içinde siyah renkli bir poşet bulunan otomobil içinde bomba olabileceği şüphesiyle polisi alarma geçirdi. Polisin güvenlik önlemi almasının hemen ardından gelen araç sahibi, otomobilin kendisine ait olduğunu belirterek, bir yakınını evine bırakmak için kısa süreliğine aracının başından ayrıldığını söyledi.

30 Haziran 2015 Salı, 06:19
Abone Ol google-news
 
Cizre Orhan Doğan Caddesi üzerindeki Hükümet Konağı önünde park edilmiş camları siyah filmle kapalı, kapıları yarı açık ve içinde siyah renkli bir poşet gören vatandaşlar durumu polis bildirdi. Bölgeye gelen polis ekipleri bombalı araç olabileceği ihtimali üzerine güvenlik şeridi çekerek caddeyi trafiğe kapattıktan sonra esnaflara kepenkleri kapattırıp, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Haber verilen bomba uzmanı ekiplerin gelmesi beklenirken, otomobil sahibi gelerek uzaktan kumanda ile aracının farlarını yaktı. Polis ekipleri bu kişinin olay yerine ifadesine başvurdu. Otomobilin sahibi olduğunu söyleyen ve ismi açıklanmayan kişi, oruçlu olduğunu ve bir yakınını evine bırakmak için otomobilini kısa süreliğine park ettiğini söyledi.

Polis ekipleri araç sahibinin kimlik kontrolü yaptıktan sonra otomobili Hükümet Konağı parkına çekerek üzerinde detaylı bir arama yaptı. Araçta yapılan detaylı aramada her hangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. Araç sahibine teslim edilirken bölgede toplanan vatandaşların alkışladığı görüldü.