Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz olan fotoğrafın öyküsünü anlattı

Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına, Rize'de 2003 yılında açılışını yaptığı hastanede kucağına almasından tam 18 yıl sonra modern pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncüsü milli sporcu olarak çıkan Selen Gülel (18), o günleri anlattı.

19 Şubat 2021 Cuma, 14:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz olan fotoğrafın öyküsünü anlattı
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına, Rize'de 2003 yılında açılışını yaptığı hastanede kucağına almasından 18 yıl sonra modern pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncüsü milli sporcu olarak çıkan Selen Gülel (18), Demirören Haber Ajansı'na (DHA) konuştu. Gülel, "Neden daha önce fotoğrafı ulaştırmadığımı sordu, olimpiyatlardaki beklentimi sordu. Bana da sürpriz oldu, heyecanlandım" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen 'Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'nda sporcularla bir araya geldi. Erdoğan, programın son bölümünde sporcularla hatıra fotoğrafı çektirirken büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Erdoğan, başbakan olarak 2003 yılında Rize'de açılışını yaptığı Sayınur Yardımcı Kadın Doğum Hastanesi'nde yeni doğduğunda kucağına aldığı Selen Gülel'i, 18 yıl sonra Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu milli sporcusu olarak gördü. Pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncülüğü bulunan Gülel, hastane açılışında Erdoğan'ın kucağındayken çekilen fotoğrafı kendisine hediye etti.

FOTOĞRAFIN HİKAYESİNİ ANLATTI

Artvinli laborant Selma ile özel sektörde çalışan Enis Gülel'in iki çocuğundan Selen Gülel, Ankara'da antrenmanlarını sürdürüyor. DHA'ya konuşan Gülel, 18 yıl önce çekilen fotoğrafın hikayesini ve Erdoğan ile programda yaptığı sohbeti anlattı. Selen Gülel, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanenin açılışını yapacakmış, annem de sağlıkçı olduğu için onun odasına yönlendirmişler. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekibi fotoğrafı çekerek, hastaneye göndermiş. Fotoğrafın toplantıya getirileceğinden bir gün önceden haberim vardı; ama kesin değildi. Dün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile o esnada sohbetim oldu. Neden daha önce fotoğrafı onlara ulaştırmadığımı sordu, olimpiyatlardaki beklentimi sordu. Bana da sürpriz oldu, heyecanlandım. 3 yıldır bu sporu yapıyorum, biraz geç başladım yaşıtlarıma göre; ama güzel yol katettik. Bir yılda milli takıma girdim" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 18 yıl içinde hiç karşılaşmadıklarını belirten Selen Gülel, "18 yıl boyunca hiç iletişim kurmadık. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile oturup sohbet etmek çok isterim. En büyük hedefim olimpiyatlarda madalya almak ve küçük bir hedefim daha var ağabeyim ile Survivor'a katılmak" diye konuştu.
Selen'in annesi Selma Gülel ise 18 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hastanede yaşanan anısını anlattı. Selma Gülel, "Narkozdan yeni uyanıyor gibiydim, açılış olacağını biliyorduk; ama Başbakan Erdoğan'ın yukarıya çıkacağını bilmiyorduk. Odaya girdi, Selen'i kucağına aldı. Selen'i sevdi. Hepimiz tebessüm etmiştik, çok mutlu olmuştuk. 18 yıl sonra Selen'in başarı ile onun karşısına çıkması bizi çok onore etti. Bunun adına ne denir bilmiyorum; ama ben ilahi güç diyorum, Allah isteyince yolları kesiştiriyor. Biz babamıza bu haberi verince bizimle konuşamadı ağlamaktan" ifadelerini kullandı.