Dayakçı için kınama ya da uyarı

TRT spikeri eşi ve halasını dövmekle suçlanan Başbakanlık müfettişi için Eyüp Özgüç kınama veya uyarı alacak.

12 Mayıs 2012 Cumartesi, 10:06
Abone Ol google-news

Başbakan Tayyip Erdoğan, sunucu olan eşi Serra Karaçam ile eşinin halasını döven Başbakanlık müfettişi Eyüp Özgüç ile ilgili soruşturma talimatı verdi.

Başbakanlık müfettişi Eyüp Özgüç'ün TRT spikeri Serra Karaçam ile 60 yaşındaki halası Neşe Han'ı darp etmesi skandalını Başbakanlık Teftiş Kurulu yürütecek.

Sabah'ın haberine göre, Teftiş Kurulu, sanatçı Metin Şentürk'ün yatındaki tartışmayla başlayan, ardından evde devam eden ve fiziksel saldırıya dönüşen olayı baştan aşağı inceleyecek. Soruşturma çerçevesinde Özgüç'ün bilgisine başvurulacağı öğrenildi.

Soruşturmanın neticelenmesi üzerine Özgüç'le ilgili çıkacak karar merak konusu olurken, Sabah Gazetesi'nin haberine göre Özgüç'e uyarı ya da kınama verilecek.

Başbakanlık müfettişi Özgüç'ün Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişi olmasının yanı sıra diğer uğraşlara imza atması da tartışma yarattı. Bu çerçevede Özgüç'ün mütevelli heyeti başkanlığını yaptığı Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı'yla ilişkisi de incelenecek.


Koruma kararı alındı

12 Haziran seçimlerinde AKP'den milletvekili aday adayı olmak için Başbakanlık müfettişliğinden istifa eden Özgüç, Erdoğan'ın kendisini aday göstermemesi üzerine yeniden Başbakanlığa dönmüştü. Özgüç'ün, eşi ile halasını darp ettiği iddiası medyaya yansımıştı.

Karaçam'ın Özgüç'ten şikâyetçi olması üzerine mahkeme, eşinden dayak yiyen Karaçam ve halası Han için koruma kararı verdi. Karara göre, Eyüp Özgüç, 6 ay süreyle Karaçam'ın evine ve işyerine yaklaşamayacak.