Dekolte krizi İran'ı karıştırdı

Türkiye’yi karıştıran TRT’deki dekolte skandalının bir benzeri de İran’da yaşandı

10 Aralık 2013 Salı, 12:35
Abone Ol google-news

Brezilya’da geçtiğimiz günlerde yapılan Dünya Kupası kura çekimine Brezilyalı manken Fernanda Lima göğüs dekoltesiyle çıkınca, İran yönetimi canlı yayını kesti. Dekolte yüzünden Zinedine Zidane’ın elinden kura çekimini izleyemeyince öfkelenen İranlı futbolseverler, Lima’nın Facebook sitesine saldırdı.

2014 Dünya Kupası kura çekimlerini sunmak için altın rengi bir elbise giyen Lima, bütün dünyada güzelliğiyle konuşulurken, göğüs dekoltesi İranlı futbolseverleri öfkelendirdi.
 
Bütün İranlılar nefeslerini tutmuş, ekran karşısında Dünya Kupası’nda İran milli takımının hangi takımlarla oynayacağını belirleyecek kura çekimini beklerken, birden görüntüler kesildi. Kura çekim anını göremeyince deliye dönen İranlılar, televizyon kanalını telefon yağmuruna tuttu. Bu kadar derin bir dekolte beklemeyen ve Lima’nın dekoltesini görüntüyü ‘flu’ yaparak vermeyi öngören İran Devlet Televizyonu, sansür heyetinin kararıyla canlı yayını kesti.
 
Sonunda bütün dünya kendi takımlarının çekilişini canlı izlerken, İranlı futbolseverler kura anını göremedi. Durumdan rahatsız olan İranlı TV sunucusu çaresiz, “Teknik sevisteki arkadaşlarımız bu anı canlı verebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Amal durumu biliyorsunuz” dedi.
 
“SENİN YÜZÜNDEN”
 Kura çekiminin neden kesildiğini anlayan İranlılar öfkelerini Lima’nın Facebook hesabından aldı. Ünlü mankene, “O… senin yüzünden kura çekilişini izleyemedik” gibi küfürlerin de bulunduğu hakaretlerle dolu mesajlar gönderdiler. Bunu gören bir grup İranlı Facebook kullanıcısı ise Lima’ya, İranlılar adına bu sözlerden dolayı Brezilyalı mankenden özür dilediler.
 
Öfkeleri yatışıp ekran başına dönen İranlı futbolseverler, milli takımlarının F Grubu’nda Arjantin, Bosna-Hersek ve Nijerya gibi güçlü takımlarla aynı grupta çeyrek final için yarışacağını öğrenince de ikinci kez üzüldüler.

İŞTE FERNANDO LİMA'NIN FOTOĞRAFLARI

VİDEO - İŞTE TRT3'TEKİ O KURA ÇEKİMİ