"Denizli şu an görevinin başındadır"

Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Doğan Küçükemre, teknik direktör Mustafa Denizli ile yolların ayrıldığı ve sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

02 Haziran 2010 Çarşamba, 14:40
Abone Ol google-news

Doğan Küçükemre, Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Mustafa Denizli'nin görevinin başında olduğunu belirterek, ''Sağlık sorunları nedeniyle İstanbul'a geldi ve kendisine bir takım tetkikler yapılıyor. Yöneticimiz Prof. Dr. Mete Düren'e yorgun olduğunu, sağlık problemleri bulunduğunu ve bu nedenle bırakmak istediğini söylemiştir. Biz yönetim olarak Mustafa Denizli ile çalışmak istiyoruz. Yönetim kurulumuz, hocamızla yapacağı toplantıdan sonra bu konuda karar verecektir. Şu anda takımın teknik direktörü Mustafa Denizli'dir'' diye konuştu.


''Schuster ile görüşmedik"

Denizli'nin yerine Alman Bernd Schuster'in getirileceği yönünde spekülasyonlar yapıldığının hatırlatılması üzerine Küçükemre, ''Bugün biz de bazı televizyon kanallarında Schuster diye bir hocanın ismini duyduk. Böyle bir görüşmemiz yoktur. Hiçbir teknik adamla görüşmedik. Yönetim kurulumuz toplanacak, hocamızla görüşecek ve kararını verecektir. Tetkiklerin sonucu temiz çıkabilir ve hocamızla da yola devam edebiliriz. Bu durum bir iki gün içinde netlik kazanabilir. Kendisiyle görüşmemiz sonucunda konu belli olacak'' ifadelerini kullandı.

Denizli'nin ayrılması halinde (B) planlarının olup olmadığı sorusuna Küçükemre, ''(B) planımız yoktur, çünkü bu konu bugün gündeme geldi. Denizli, hastaneye yatınca haberimiz oldu. Sağlık problemleri nedeniyle devam edemeyeceğini söyledi. Biz de yarın, öbür gün başkanımızla bir araya geleceğiz ve durumu değerlendireceğiz'' yanıtını verdi.

Küçükemre, Denizli'nin daha önce de sağlık sorunları yaşadığının hatırlatılması üzerine, ''Sağlık problemleri daha önce de vardı ama tetkikleri temiz çıkmıştı ve sorun yoktu. Şimdi de tetkikler temiz çıkarsa hocamızla yola devam edebiliriz. Şu an için herhangi bir teknik direktörle görüşmemiz yok'' şeklinde konuştu.