Dick Advocaat: Bir oyuncu benim için gitsin desin, hemen yarın giderim

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, berabere kaldıkları Gaziantepspor deplasmanı sonrasında maçı yorumladı.

26 Şubat 2017 Pazar, 21:31
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat ile bir basın mensubu arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Hollandalı teknik adam oyuncuların Aykut Kocaman'ı istiyor söylemine tepki gösterdi ve "Bir oyuncu, yarın hoca gitsin desin ben hemen giderim” dedi.

Gaziantepspor maçı sonrası basın toplantısında Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat ile bir basın mensubu arasında ilginç diyaloglar yaşandı. İlk olarak "İstifa edecek misiniz?" sorusuna "Buna yönetim karar verir. Basın karar vermiyor." diye yanıtlayan Advocaat, "Fenerbahçeli oyuncuların Aykut Kocaman'ı getirmek istiyorlar" şeklindeki haberler için de "Oyunculara sorun, eğer
birinin bile başka bir hocanın buraya gelmesini söylerse buradan giderim." dedi.

Bu yönde çıkan haberlere tepkisini sürdüren tecrübeli teknik adam, "Haberler çıkmış. Yönetime yakın gazeteciymiş. Bir oyuncu hoca gitsin derse ben yarın buradan ayrılırım. Gidin sorun. Eğer bunu yaparsanız siz dürüst bir gazetesiniz demektir. Ben burada Fenerbahçe'nin ya da taraftarın parasını almıyorum. Benimle beraber otobüse gelin. Sorun. O zaman dürüst bir insan olursunuz." diye konuştu.

Bir oyuncunun bile başka bir teknik direktör istemesi durumunda gideceğini tekrarlayan Advocaat, "Yoksa siz bana maaşımı ödersiniz." dedi. Gazetecinin "O kadar maaşı ödeyemem" sözleri üzerine de "Çok fazla maaşım yok. Sen veremezsen gazeten veya televizyonun ödeyebilir." diyerek basın toplantısını noktaladı.