Dinozorlar veda ediyor

Istanbul Exhibitions tarafından Deepo Alışveriş Merkezi'nin yanındaki alanda açılan "Dinozorlara Yolculuk" sergisi için geri sayım başladı.

27 Ağustos 2012 Pazartesi, 13:30
Abone Ol google-news

İstanbul, Bursa ve Ankara’nın ardından Antalya'da da büyük ilgi gören Natural History Museum’um “Dinozorlara Yolculuk” Sergisi, Türkiye'ye veda etmeye hazırlanıyor.  Antalya'da Haziran ayında Deepo Alışveriş Merkezi'nin yanındaki 900 metrekarelik alanda açılan sergi, kısa sürede yerli ve yabancı binlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

Henüz tanışmadınız mı?

Henüz “Dinozorların kralı” T-REX,  güçlü bacaklı ANKYLOSAUR, büyük boynuz TRİCERATOPS ve diğerleriyle tanışmayanlar için son fırsatlar... İngiltere'deki Natural History Museum tarafından hazırlanan ve dünyanın birçok ülkesini gezen sergi,  9 Eylül'de Antalya'ya veda edecek.

Dünyanın en gelişmiş robotlarını üreten Japon “Kokoro” firması tarafından özel olarak tasarlanan dinozorlar hem hareket edebiliyor hem ses çıkarabiliyor. Sergi alanında özel bir peyzaj çalışmasıyla oluşturulan ve dönemin tabiatını yansıtan yapay ormana yerleştirilen dinozorlar, özel ışıklandırma, ses, soğuk hava ve koku efektlerinin de devreye girmesiyle daha ilginç hale geliyor.

Sergide ayrıca dev dinozor iskeletleri, çeşitli fosil replikaları, interaktif oyun alanları gibi çocukları eğitici ve bilgilendirici bölümler de yer alıyor. Ayrıca  sergi alanında görevli rehberler, Almanca, Rusça, İngilizce ve Türkçe bilgi verebiliyor.

Her gün sabah saat 10'dan akşam saat 10'a kadar açık olan sergi, 9 Eylül'e kadar gezilebilir.