DİSK'ten 'Polis saldırısı'na kınama

DİSK Genel Başkan Yardımcısı İsmail Yurtseven, kıdem tazminatı hakkının korunmasına karşı demokratik protesto haklarını kullanan işçilere yönelik gerçekleştirilen "polis saldırısı"nı kınadı.

05 Ekim 2011 Çarşamba, 15:22
Abone Ol google-news

Yurtseven yaptığı yazılı açıklamada, DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'nın, 'Torba Yasa' uygulamalarına ve kıdem tazminatının fona devredilme girişimlerine karşı 4 Ekim Salı günü İstanbul Kartal'da yapılan yürüyüşte işçiler ile eylemi destekleyen emek dostlarının yürüyüşüne polisin "hukuksuz bir şekilde" engel olmaya çalıştığını söyledi.

Yürüyüşü organize eden Genel-İş Sendikası Anadolu Yakası Bölge Başkanı Veysel Demir'in bizzat polis tarafından darp edilerek yaralandığını söyleyen Yurtseven, işçilerin kararlı bir duruş ortaya koyarak Demir'i polisin elinden aldığını ifade etti. Yurtseven, "Veysel Demir kafasında kanama sürmesine rağmen eyleme devam etti. Daha sonra hastaneye kaldırılan Demir'e iş göremez raporu verildi. Emniyet güçlerinin, işçi sınıfına karşı bu tahammülsüzlüklerini ve hukuksuz bir şekilde emekçilerin anayasal haklarını kullanmalarını engellemelerini şiddetle protesto ediyor ve kınıyoruz" dedi.