Diyarbakır kafa karıştırdı

Bursaspor maçındaki ırkçı sloganların ardından Gaziantepspor maçında da aynı muameleye maruz kalan Diyarbakırspor’un Başkanı Çetin Sümer, sorun çözülmediği sürece Galatasaray maçına çıkmayacaklarını açıkladı.

03 Kasım 2009 Salı, 10:18
Abone Ol google-news

Teknik Direktör Doğan “Çıkıp oynamalıyız” derken kesin kararın 5 Kasım’da verileceği belirtildi. Diyarbakırlılar “maça çıkmama” kararını eleştirdi. Diyarbakırsporlu bazı çalışanlar ise “asıl sorunun para olduğunu” ileri sürdü.

Diyarbakırspor, G.Antep deplasmanında 2-1 yenildiği maç sonrası ligden çekilme kararı alarak yine gündeme damgasını vurdu. Diyarbakır Başkanı Çetin Sümer, Bunca sinsi planı kabul edemeyiz derken spor kamuoyunda ise Kanayan yara Diyarbakır yorumu yapıldı. Geçtiğimiz haftalarda Bursada yaşanan olayların ardından yine ligden çekileceklerini söyleyen Sümer dün yaptığı açıklamada Yanlış anlaşıldık. Biz ligden çekiliriz demedik. G.Saray maçına çıkmayız dedikdiye konuşurken yaşanan çelişki akılları karıştırdı. Galatasaray maçında yaşanması muhtemel olayların sorumluluğunu tek başına üstlenmeyeceklerini belirten Çetin Sümer, G.Saray maçına çıkmaları için Vali ve Belediye Başkanının sorumluluğu paylaşmasını şart koşarken bu konuda blöf yapmadıklarını söyledi. Sümer Teknik heyet ve sporcular yönetim kuruluna bağlı insanlardır. Bizim vereceğimiz karar her şeyin üstündedir. Bu konuda yönetim kurulunun da tam yetkisi ile karşınızdayım. Bunu kimse blöf olarak algılamasın. Hiçbir şekilde blöf yapmıyoruz. Stadyumlardaki düzen düzelmediği sürece Galatasaray maçına çıkmayacağız diye konuştu. Kulüpten yapılan açıklamada ise G.Saray maçıyla ilgili kararın 5 Kasım’da verileceği bildirildi. Bu sezon evindeki F.Bahçe mücadelesinde çıkan olaylar nedeniyle 1 maç seyircisiz ve 1 maç saha kapatma cezası alan Diyarbakır’ın Bursa’da maruz kaldığı ırçkı söylemler TFF’yi harekete geçirmiş disiplin talimatına ırkçı tezahüratlarla ilgili ek yapılmıştı.