Diyarbakır’dan 5 yıldızlı imdat

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 5 yıldızlı Greenpark Otel, aylardır özel harekât polisleri ve askerler tarafından karargâh olarak kullanılıyor. Otelin sahibi güvenlik güçleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

26 Ocak 2016 Salı, 22:29
Abone Ol google-news

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 5 yıldızlı Greenpark otel aylardır özel harekât polisleri ve askerler tarafından karargâh olarak kullanılıyor. Otele sahibinin girmesine izin verilmezken, sadece 3 personelin resepsiyona kadar girmesine izin veriliyor.

Otelin içi ve dışı kum torbalarıyla çevrilirken, otelin sahibi avukatları aracılığıyla güvenlik güçleri hakkında suç duyurusunda bulundu. Otel sahiplerinin avukatı Fırat Öger, müvekkillerinin tesislerine giremediklerini ve mülkiyet haklarını kullanamadıklarını için güvenlik güçleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını, ayrıca İçişleri Bakanlığı ve Diyarbakır Valiliği’ne de resmi başvuru yaptıklarını, ancak henüz bir sonuç alamadıklarını anlattı.

AKP’ye yakın A Haber TV ise şikâyetlerin ardından yayımladığı haberde gerçeği tersyüz ederek, otele teröristlerin yerleştiğini, güvenlik güçlerinin de operasyon yaptığını ileri sürdü.