Doçent cinayetinde şimdi de ses kaydı çıktı

Konya Selçuk Üniversitesi’nde Prof. Dr. Ahmet Gülce’nin öldürdüğü Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in kardeşi Mustafa Özdemir, her ikisinin ilişkisi olduğu öne sürülen fakülte sekreteri Asuman S.’ye ait ses kayıtları bulduklarını ve bunu delil olarak savcılığa verdiklerini söyledi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba, 09:35
Abone Ol google-news

Asuman S.’nin bir arkadaşına anlattığı bazı şeylerin ses kayıtlarına ulaştıklarını ifade eden Özdemir, kayıtların içeriğini şöyle anlattı:
“Ses kaydının birinde samimiyeti olmadığını söylediği Ahmet Gülce ile ‘Canım’ diyerek görüşüyor. Aynı görüşmede Asuman S., Ahmet Gülce’ye soyismi ile hitap ederek ‘Gülce yarın Ankara’ya gidelim. Gezeriz’ diyor. Bununla birlikte Ahmet Gülce, eşi Handan Hanım’dan boşanmak istediğini, bunu Handan Hanım’a anlattığını söylüyor.

Asuman, ağabeyim Celalettin Özdemir’i kastederek ‘Salakla da konuşayım’ diyerek ağabeyimi arıyor. ‘Aşkım’ diye başlayan görüşme bittikten sonra ağabeyimden bir ev tapusu alma planını arkadaşına anlatıyor.

Bir kayıtta da gizli olarak ses kaydını alan arkadaşına Ahmet Gülce’yi kastederek ‘Gülce’nin bilgisayarında ve telefonundaki mesajlarımı silmem lazım’ diyor.”

Habertürk'ün haberine göre, Asuman S.’nin bir arkadaşı tarafından anlattığı bazı şeylerin kaydedildiğini öğrenip yaptıkları araştırma sonucunda kayıtlara ulaştıklarını dile getiren Özdemir, “Biz Asuman’ın bu cinayetin neresinde olduğunu bilmiyoruz. Ancak olayla dolaylı da olsa bir bağlantısı olduğunu hissediyorduk. Bu olayın en ince ayrıntısına kadar aydınlanacağına inancımız tam” dedi.

Selçuk Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce, Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Celalettin Özdemir’i, fakültedeki odasında 2 Haziran’da bıçaklayarak öldürmüştü.

Olayın ardından Gülce tutuklanırken, Gülce ve Özdemir’in ilişki yaşadıkları öne sürülen aynı fakültede görevli sekreter Asuman S., gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.