Doğan Grubu'ndan açıklama

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ''The Wall Street Journal'' gazetesine verdiği röportajla ilgili olarak, ''Sayın Başbakan, kendisine atfen yapılan Al Capone-Doğan benzetmesinin Doğan ailesini ne kadar rencide edeceğini bilecek kadar aileyi yakından tanımaktadır'' dedi.

05 Ekim 2009 Pazartesi, 15:14
Abone Ol google-news

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:
''Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 5 Ekim'de The Wall Street Journal gazetesine verdiği mülakatta, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aydın Doğan ile Amerika ve dünyanın en büyük gangsteri olarak ün yapmış Al Capone arasında bir benzerlik kuran sözlerinin kastı aşan bir beyan olduğuna inanmak istiyoruz.

Doğan Holding kurucusu Aydın Doğan ise 50 yıldır yasal zeminde tüm şeffaflığıyla ödediği vergi, yarattığı istihdam ve kurmuş olduğu vakıf aracılığıyla gerçekleştirdiği sosyal hizmetler ile Türk iş dünyasının saygın bir üyesidir. Aydın Doğan, genç yaşından beri vergi ahlakını savunmuş ve yıllardır yüksek seviyede vergi ödeyenler listesinde yer almıştır.
Sayın Başbakan, kendisine atfen yapılan Al Capone-Doğan benzetmesinin Doğan ailesini ne kadar rencide edeceğini bilecek kadar aileyi yakından tanımaktadır.

Ayrıca, Doğan ailesinin hiçbir ferdi Sayın Başbakan ile Rusya Başbakanı Vladimir Putin arasında bir benzerlik imasında bulunmamıştır.''

 

Erdoğan cezayı savundu