Doğan Grubu'ndan Meral Akşener açıklaması

Doğan Grubu, Aydın Doğan'ın Meral Akşener'le görüştüğü ve planlama yaptığı haberleriyle ilgili bir açıklama yayımladı.

18 Mayıs 2016 Çarşamba, 23:35
Abone Ol google-news

Doğan Grubu, bazı basın yayın organlarında, Aydın Doğan'ın MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener'le biraraya gelip, plan yaptıklarına yönelik haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirterek, "Sayın Doğan, Sayın Akşener ile hiçbir görüşme yapmamıştır. Aydın Doğan siyasetçi değildir, siyaset yapmaz ve hiçbir zaman hiçbir partinin içişlerine karışmaz, müdahil olmaz. Bunun aksini yazıp çizenler ve söyleyenler yalan söylemektedirler" ifadelerini kullandı.

Açıklamada ayrıca, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızının nikâh törenine katılımı ve şahitlik yapmasıyla ilgili yapılan haberin objektif biçimde yansıtıldığı belirtildi.

Doğan Grubu adına Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu tarafından yapılan açıklamanın ilgili maddeleri şöyle:

1. Sayın Sümeyye Erdoğan’ın nikah törenine Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Sayın Hulusi Akar’ın devlet protokolü çerçevesinde katılmış olması tabiidir. Nitekim grubumuzdaki yayın organları nikah töreni ile ilgili bilgileri haber değeri çerçevesinde objektif ve geniş bir biçimde yansıtmıştır. Genelkurmay Başkanlığımızın bu konuda geçen Pazartesi günü yaptığı açıklamaya da haber değeri taşıdığı cihetle olduğu gibi yer verilmiştir. Genelkurmay Başkanlığımızın açıklamasını en geniş bir şekilde yayımladığımız halde bizi "ordumuzu yıpratmak" ve "algı operasyonu yapmakla" suçlayanlar, alenen ve resmen iftira atmakta ve yalan söylemektedirler.

2. Dün akşam bir televizyon kanalında Sayın Aydın Doğan’ın, Sayın Meral Akşener ile bir araya geldiği ve bu görüşmede bir yol haritası çizildiği şeklinde yapılan beyan tamamen yalan ve gerçek dışıdır. Sayın Doğan, Sayın Akşener ile hiçbir görüşme yapmamıştır. Aydın Doğan siyasetçi değildir, siyaset yapmaz ve hiçbir zaman hiçbir partinin içişlerine karışmaz, müdahil olmaz. Bunun aksini yazıp çizenler ve söyleyenler yalan söylemektedirler. Bu gibi yalan beyanda bulunanların iddialarını ispat etmeleri kendileri için namus ve şeref borcudur.