Dostları yalnız bırakmadı

Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk'un, ziyaretçi yasağına karşın sanat, siyaset, tıp dünyasından çok sayıda kişi ve okuru hastaneye gelerek sağlık durumu hakkında bilgi alıyor, geçmiş olsun dileklerini iletiyor.

22 Ağustos 2009 Cumartesi, 05:49
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk’un Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi sürüyor. Bilinci açık ve iletişimi tam olan Selçuk için ziyaretçi yasağı konmasına karşın sanat, siyaset, tıp dünyasından sevenleri hastaneye gelerek Selçuk’un sağlık durumu hakkında bilgi alıyor, geçmiş olsun dileklerini iletiyor.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Birgün ve Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu ile birlikte hastaneye gelerek, Selçuk’un yakınlarından sağlık durumu ile ilgili bilgi aldı, geçmiş olsun dileklerini iletti. Florence Nightingale Hastaneleri Nöroşirürji Bölüm Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Kuday, işadamı Murtaza Çelikel, Alevi-Bektaşi Kültür Enstitüsü Başkanı Gülizar Cengiz, yazar Zeynep Oral ve sanatçı Yavuz Top da hastaneye gelerek geçmiş olsun dileklerini iletenler arasında yer aldı. Yönetmen Engin Ayça, oyuncu Gülsen Tuncer, yazar Cevat Geray da gazetemize gelerek geçmiş olsun dileklerini sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, eski Yükseköğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Şahkulu Vakfı Başkanı Mehmet Çamur, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Latif Mutlu da Selçuk’un yakınlarını telefonla aradı. (Fotoğraf: DİLŞAH FINDIKÇI)