DTP seçim gezilerine başlıyor

Başbakan Erdoğan’ın son günlerde DTP'yi hedef alan söylemleri ve bazı Güneydoğu illerine yaptığı ziyaretlerin ardından DTP de harekete geçiyor. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve eşbaşkan Emine Ayna, milletvekilleri ve genel merkez yöneticileri 23 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında doğu ve Güneydoğu’da 14 ili ve 28 ilçeyi kapsayan geziye çıkacak.

20 Kasım 2008 Perşembe, 11:34
Abone Ol google-news

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve eşbaşkan Emine Ayna, DTP milletvekilleri ile 23 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Doğu ve Güneydoğu gezisine çıkacaklar.

Seçim öncesi yapılacak geziyle ilgili DTP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada “Partimizin her zamankinden fazla halkımızla buluşması, politikalarını halka mal etmesi ve iyi bir yükselme trendi yakalayarak halk tarafından sahiplenmesi; statükocu devlet anlayışını ve AKP hükümetini ciddi bir şekilde ürkütmüştür. AKP tek rakip olarak DTP’yi görmüş, seçim stratejisini DTP üzerinden sürdüreceğini itiraf edecek bir pratiğe sürüklenmiştir" denildi.

Açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, barış, demokrasi ve istikrar söylemleriyle ve “Kürt sorunu vardır, bizim de sorunumuzdur” diyerek iktidara geldiği ancak iktidar olduktan sonra tam tersi bir pratik içine girdiği kaydedildi. Açıklamada Erdoğan’ın barışçıl politikalar yerine operasyonları genişleterek, tezkere ile çatışmalı ortamı tırmandırarak, demokratik açılım yerine anti demokratik uygulamaları derinleştirerek Türkiye’yi yeni bir şiddet ortamıyla yüz yüze bıraktığı da savunuldu.

 

14 günde 14 il, 28 ilçeye gidilecek

DTP’nin 23 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Genel Başkan Ahmet Türk, eşbaşkan Emine Ayna, milletvekilleri ve genel merkez yöneticilerinin katılacağı gezi programında ise 14 günde 14 il ve 28 ilçeye gidilecek. Seçim gezilerine 23 Kasım’da Hakkari ve Yüksekova ile başlayacak olan DTP’li yöneticiler, 24 Kasım’da Van, Başkale, 25 Kasım’da Ağrı, Erciş ve Patnos, 6 Kasım’da Iğdır, Doğubeyazıt 27 Kasım’da Kars, Digor, 28 Kasım’da Ardahan, Göle 29 Kasım’da Tekman, Hınıs, Karayazı ve Karaçoban, 30 Kasım’da Bingöl, Solhan Karlıova ve Karakoçan, 1 Aralık’ta Muş, Varto, Bulanık ve Malazgirt, 2 Aralık’ta Bitlis, Tatvan ve Baykan, 3 Aralık’ta Siirt, Kurtalan, 4 Aralık’ta Şanlıurfa, Siverek ve Hilvan, 5 Aralık’ta Gaziantep, Suruç, Birecik ve Nizip, 6 Aralık’ta Adana, Ceyhan, İskenderun, 7 Aralık’ta da Mersin ve Tarsus’a gidecekler.