Dünya Erkekler Bocce Şampiyonası sona erdi

Mersin'de 6 farklı kategoride düzenlenen ve 21 ülkeden 120 sporcunun katıldığı Dünya Erkekler Bocce (Volo) Şampiyonası, final müsabakalarıyla tamamlanırken, Türkiye Milli Takımı rölede Mehmet Can Yakın-Burak Altay ikilisi ile 3. oldu.

10 Kasım 2019 Pazar, 15:25
Abone Ol google-news

Toroslar Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Toroslar Bocce Salonu'ndaki final müsabakalarını Uluslararası Bocce Federasyonu Başkanı Frederic Ruis, Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Mutlu Türkmen, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz ile sporseverler izledi.

Final karşılaşmalarında sporcular, 'altın nokta', 'tekler', 'kombine’, 'röle’, 'çiftler' ve 'basamak’ kategorilerinde en iyi skoru elde edebilmek için mücadele etti. Röle yarı finalinde İtalya ile karşılaşan Mehmet Can Yakın ve Burak Altay'dan oluşan milli takım, rakibine 52-48 yenilerek Hırvatistan ile 3.'lüğü paylaştı.

Dereceye giren sporculara madalyalarını Uluslararası Bocce Federasyonu Başkanı Ruis, Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Türkmen, Toroslar Belediye Başkanı Yılmaz ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Kaymaz verdi.

Türkiye'nin de aralarında olduğu 21 ülkeden 120 sporcunun katıldığı şampiyonada altın noktada, İtalyan Matteo Mana 1. Solvenyalı Davor Janzic 2. olurken, Sırp Milos Milakovic ile Şilili Rodolfo Galvez ise 3.'lüğü paylaştı.

Teklerde ise Hırvatistanlı Marin Cubela 1., Arjantinli Guellermo Montomerlo 2. sırada yer aldı, 3.'lüğü ise Tunuslu Mohamed Chouchane ile Monakolu Nicolas Laugier elde etti.

Kombinede ise Arjantinli Nicolas Pretto 1., Slovenyalı Dejan Tonejc 2.'lik kürsüsüne çıktı, Tunuslu Achref Zouaoui ve Sırbistanlı Srdan Butorac 3. oldu.

Röle kategorisinde Slovenyalı Ales Borcnik-Anze Petric 1'inci, İtalyan Mauro Roggero-Emanuele Ferrero 2'nci, Türkiye Milli Takımı'ndan Mehmet Can Yakın-Burak Altay ile Hırvatistan'dan Darijan Zivolic-Bruno Kraljic 3'üncülük madalyasını aldı.

Çiftler kateforisinde ise Monako'dan Nicolas Laugier-Garcia Anty 1'inci, Arjantinli Pablo Apez-Nicolas Pretto 2'nci, Sırbistan'dan Milos Milakovic-Srdan Butorac ile Faslı sporcular Mohamed El Guamouss-Ali El Majdaoui 3'üncü oldu.

Basamak kategorisinde, Hırvat Darijan Zivolic 1'inci, Arjantinli Lucas Hecker 2'nci, İtalyan Mauro Roggero ile Avustralyalı Daniel Samsa 3'üncülüğü elde etti.