Dzemaili ölümden döndü

Galatasaray'ın sezon başında Genoa'ya kiraladığı ve halen parasının büyük bölümünü ödediği İsviçreli futbolcu Blerim Dzemaili, Sampdoria maçında hastanelik oldu.

08 Ocak 2016 Cuma, 16:18
Abone Ol google-news

Galatasaray'dan kiralık olarak Genoa takımında forma giyen Blerim Dzemaili'nin, takımının Sampdoria ile yaptığı maçta ölümden döndüğü ortaya çıktı.

Karşılaşmaya ilk 11'de başlayan İsviçreli futbolcu, devre arasında oyundan alındı. Çünkü hayati tehlike yaratabilecek bir olay başına geldi ve bilincini kaybettiği ortaya çıktı.

İsviçreli futbolcu boynuna sert bir top darbesi aldı. İlk müdahalesi yapılan ve boyunluk takılan oyuncu derhal hastaneye kaldırıldı. San Martino hastanesinde geceyi gözetim altında geçiren futbolcunun durumu, Genoa cephesinde endişe yarattı.

İsviçreli futbolcu boynuna sert bir top darbesi aldı. İlk müdahalesi yapılan ve boyunluk takılan oyuncu derhal hastaneye kaldırıldı. San Martino hastanesinde geceyi gözetim altında geçiren futbolcunun durumu, Genoa cephesinde endişe yarattı.

DZEMAILI: "YARIM SAATİ HATIRLAMIYORUM"
Dzemaili bugün İsviçre'nin Blick gazetesine konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Oyuncunun sözleri olayın ciddiyetini ortaya koydu:
"Karımın sonradan anlattığına göre yaklaşık bir dakika boyunca orada yatmışım. Bense hemen bir kerede kalktığımı sanıyordum. Soyunma odasına gelişimden sonraki yarım saati hatırlamıyorum".

PARASININ BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ GALATASARAY ÖDÜYOR
Sarı-kırmızılı ekipten bir sezonluğuna Genoa'ya kiralık olarak verilen oyuncunun yıllık 2 milyon 100 bin euro olan ücretinin 1 milyon 300 bin euroluk kısmı Galatasaray tarafından ödeniyor. Dzemaili'nin Galatasaray ile olan kontratı 2017'ye dek sürüyor. (Skorer)