Efsane grup sonunda İstanbul'da

Dünyaca ünlü rock grubu U2, !360 Tour! adlı turne kapsamında konser vermek üzere İstanbul'a geldi.

04 Eylül 2010 Cumartesi, 09:18
Abone Ol google-news

Özel uçakla Atatürk Havalimanına gelen grup, hayranları tarafından çiçeklerle karşılandı. Hayranlarıyla fotoğraf çektiren ve imza dağıtan grup üyeleri, çok uzun süredir gelmek istedikleri Türkiye'de bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

U2 üyeleri, hayranlarının sevgi gösterileri arasında kendilerine tahsis edilen araçlarla havalimanından ayrılarak kalacakları otele gitti.

U2, Live Nation tarafından Pozitif ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansının katkılarıyla 6 Eylülde Atatürk Olimpiyat Stadında düzenlenecek konserde Türk hayranlarıyla buluşacak.

Grup, Türkiye'de bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük stadyum konserine imza atacak.


Erdoğan, Bono ile görüşecek


6 Eylül'de Atatürk Olimpiyat Stadında düzenlenecek konserde Türk hayranlarıyla buluşacak olan U2'nun solisti Bono konserden bir gün önce de Başbakan’la bir araya gelecek. Dünyanın sorunlu bölgelerinde, yoksulluğa ve hak ihlallerine karşı yardım kampanyalarında önemli rol oynayan Bono, Erdoğan ile Dolmabahçe Sarayı’nda görüşecek.

Hürriyet'in haberine göre, Rusya’nın rock müziğe düşkünlüğüyle tanınan Devlet Başkanı Dimitri Medvedev de 25 Ağustos’ta, Bono ile Soçi’de bir araya gelmişti.


Boğaz Köprüsü U2'ya açıldı

Verecekleri konser öncesinde U2'nun ünlü solisti Bono, Ayşe Arman'a verdiği röportajında en büyük isteklerinin iki kıtayı birleştiren Boğaz Köprüsünü yürüyerek geçmek olduğunu belirtmişti.

Geçtiğimiz gün bir televizyon programnıda konuşan İstanbul 2010 AKB Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt, Bono’nun Boğaziçi Köprüsü’nde Devlet Bakanı Egemen Bağış ve Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile birlikte yürüyeceğini söyledi. Hangi tarihte saat kaçta yürüyecekleri devlet sırrı gibi saklanan yürüyüş için gerekli önlemler de şimdiden alındı.