Egemen Bağış, günler sonra geri döndü

AKP'li Egemen Bağış, kendisine ait olduğu öne sürülen ses kaydının ardından bir daha hiç girmediği Twitter'a bu sabah geri döndü.

16 Nisan 2014 Çarşamba, 09:21
Abone Ol google-news

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından internete sızdırılmaya başlanan ses kayıtları Türkiye'nin gündemini sarsmış, günlerce konuşulmaya devam etmişti. Yolsuzluk skandalının ardından hakkındaki iddialar nedeniyle istifa etmek zorunda kalan AKP İstanbul Milletvekili, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın da bir ses kaydı internete sızdırılmıştı. Ses kaydında Egemen Bağış'a ait olduğu iddia edilen sesin Kuranıkerim'le dalga geçtiği öne sürülmüştü. Söz konusu ses kaydında, Bağış'a ait olduğu iddia edilen ses "ayetleri salladığını" söylemişti.

BU SABAH GERİ DÖNDÜ

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran ses kaydının ardından bir açıklama yapan Bağış, 18 Mart'tan sonra bir daha hiç tweet atmamıştı. Bağış bu sabah Twitter'a geri döndü. Bağış, "Sabah Gazetesinde GumustekinTulu çok doğru yazmış;"hazmedecek ve özür dileyecek muhalefet ahlakı çoktan yok oldu" ifadelerinin yer aldığı bir tweet attı.