En yıkıcı sınav

David Lindsay-Abaire’in Rabbit Hole (Tavşan Deliği/2005) adlı tiyatro oyunundan uyarlanan dram, ölüm, yas, acı, varoluş, suçluluk, bağışlama, avuntu temalarını etkileyici bir vurguyla tartışıyor.

04 Ağustos 2011 Perşembe, 21:01
Abone Ol google-news

Becca ve Howie çifti dört yaşındaki biricik oğulları Danny’yi bir trafik kazasında yitirmişlerdir. Bu yıkıcı olayın üstünden sekiz ay geçmiştir. Becca her köşesi oğlunu anımsatan evlerinden taşınmak, Howie ise Danny’nin odasını olduğu gibi korumak istiyordur.

Çiftin oğullarının ölümüyle başetme yolları çok farklıdır.

Normal bir yaşamın içine karışmak isteyen Becca için yaşananlar çok zordur. Genç kadın teselliyi, huzuru terapi, din, aile gibi sıradan geleneklerde aramaz. Becca annesinin uyuşturucu bağımlısı erkek kardeşi Arthur’un ölümüyle Danny’nin kazasının karşılaştırılmasına da tahammül edemez.

Grup terapisine katılan Becca oğlunu melek olarak Tanrı’nın aldığı önermelerine dayanamaz hemen gruptan ayrılır.

Howie gruptaki Sandra’ya karşı ilgi besler. Genç çift  acılarını dindirmenin yollarını, avuntuyu başka yerlerde ararlar.

Becca Danny’nin ölümünden sorumlu tutulan Jason’la, Howie’yse çekici bulduğu Sandra’yla buluşur. Jason Becca’ya evrenin sonsuz, herşeyin mümkün olduğundan söz eder.

Yürek acıları ve duyguları altında ezilen Becca’yla Howie bu sarsıcı dönemle yaşamayı, başetmeyi birlikte öğreneceklerdir.

Yapımcılığını Becca rolünde çok başarılı bir yorum sunan Nicole Kidman’ın üstlendiği filmin Özel Bölümler’inde çıkarılmış sahneler, fragman yer alıyor.

Rabbit Hole (Mutluluğun Peşinde)

Yönetmen: John Cameron Mitchell

Oyuncular: Nicole Kidman, Aaron Eckhart, Dianne West, Tammy Blanchard, Sandra Oh, Giancarlo Esposito, Miles Teller / 2010, 91 dakika, Kanal D Home Video.

Format: Dvd, Vcd.