Erdoğan Bayraktar: Travmayı atlattım, 3-5 inşaat işi kovalıyorum

Yolsuzluk operasyonunun başladığı gün, "Her şey Başbakan'ın talimatıyla başladı" diyerek, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifa etmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan Bayraktar, 'travma'yı atlattığını belirterek, inşaat işi 'kovaladığını' söyledi.

28 Ocak 2016 Perşembe, 08:58
Abone Ol google-news

Türkiye'yi sarsan 17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu'nun başladığı gün NTV canlı yayınına bağlanarak, "Soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapıldı. Başbakan’ın istifa etmesi gerekir" diyen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar uzun bir aradan sonra konuştu.

Hürriyet Gazetesi'nden Gülistan Alagöz'e konuşan Erdoğan Bayraktar, 1973’te kurulan Bayraktar İnşaat’ın başına döndüğünü anlattı, "3-5 inşaat işi var onları kovalıyorum" dedi.

"İlk travmayı atlattığını" söyleyen Bayraktar, "Bana büyük haksızlık yapıldığını düşünüyorum ve içimde bir ukde kaldı. Ama şükretmek lazım. Sağlığım iyi, işim var. İstesem taş üstünde ot bitiririm. Moralim gayet iyi. Ama benim defterim kitabım açık kaldı. Ben kapatabilirsem ben kapatırım, ben kapatamazsam başkası" şeklinde konuştu.