Erdoğan, BM genel kurulunda konuşacak

ABD'nin New York kentinde 64. Dönem Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve G-20 Zirvesi çerçevesinde temaslarını sürdüren Başbakan Tayyip Erdoğan, bugün BM Genel Kurulu'nda bir konuşma yapacak.

24 Eylül 2009 Perşembe, 08:29
Abone Ol google-news

Başbakan Tayyip Erdoğan, bugün BM Genel Kurulu'nda bir konuşma yapacak. Erdoğan'ın BM Genel Kurulunda yapacağı konuşma Türkiye saati ile 20.00 civarında gerçekleşecek.

Sabah saatlerinde, BM Güvenlik Konseyi Dönem Başkanı ABD'nin Başkanı Obama başkanlığında, BM Güvenlik Konseyi Salonunda gerçekleşecek Zirve düzeyinde Güvenlik Konseyi toplantısına da katılacak olan Erdoğan, daha sonra da İran Devlet Başkanı Ahmeninejad ile Birleşmiş Milletlerde yaklaşık 20 dakika sürmesi beklenen bir görüşme yapacak. Türkiye saati ile 18.30 da gerçekleşecek olan görüşmede bölgesel konular üzerinde konuşulacak.

Başbakan Erdoğan, daha sonra Waldorf Astorıa otelinde gerçekleşecek, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Pakistan'ın Dostları Grubu Zirvesine katılacak. Erdoğan, daha sonra batılı liderlerle de ikili görüşmeler yaptıktan sonra,G-20 Zirvesi'nin yapılacağı Pittsburg'a kentine hareket edecek.
Erdoğan burada ABD Başkanı Barack Obama tarafından liderler onuruna Phipps Conservatory isimli botanik bahçesinde verilecek resepsiyona katılacak.