Erdoğan: Bu davada treni terk edenleri, bu can bu tende oldukça bir daha kabul etmeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne diyorlar, 'Ben kazanınca tekrar AK Parti'ye geleceğim.' Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edenleri, kusura bakmasınlar, bu can bu tende oldukça bir daha biz bu trene kabul etmeyiz" dedi.

08 Mart 2019 Cuma, 16:10
Abone Ol google-news

<video:1284516>

Şanlıurfa'da düzenlenen mitingde halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı tezgahlara oyunlara gelmeyiniz" diyerek şunları söyledi: 

"Bazı tezgahlara, bazı oyunlara sakın ha gelmeyiniz. Çok tezgahlar kurluyor. Neymiş beyefendi aday olmamış. Ne diyorlar, 'Ben kazanınca tekrar AK Parti'ye geleceğim.' Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edenleri, kusura bakmasınlar, bu can bu tende oldukça bir daha biz bu trene kabul etmeyiz. Bu davada kimlerle bu yola çıktıysak bize ihanet etmediyse yola devam ederiz."

Erdoğan, "Kürt kardeşlerimin elbette sıkıntıları vardı. Yoksulluk, baskı, haksızlık vardı. Biz böyle bir Türkiye devraldık" dedi ve ekledi:

"Birileri ısrarla bölücülük fitnesini aramıza sokmaya ve büyütmeye çalışıyor. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bu toprakları bölmeye kimsenin gücü yetmez. Öbürü ne diyor, bizim arkamızda YPG var, PKK var diyor. Bizim arkamızda da Şanlıurfa var, Allahımız var. Ne diyor 1 Temmuz'a kadar terörle mücadele yasasını çıkarırsanız savaş kapınızı çalar diyor. 1 Temmuz geride kaldı, ne oldu? Benim milletimin huzurunu kim kaçırıyorsa biz onların kapısını çalarız."

Erdoğan, mitinge gelenleri Urfalı şarkıcı İbrahim Tatlıses ile birlikte selamladı