Erdoğan: Son nefesimi verene kadar...

Başbakan Erdoğan, Denizli'de iftar yaptıktan sonra açıklamalarda bulundu. Erdoğan, çok sert sözlerle 'Pensilvanya'ya yüklendi.

08 Temmuz 2014 Salı, 21:51
Abone Ol google-news

Başbakan Erdoğan bugün Denizli'de Cumhurbaşkanlğı seçimi mitingi düzenledi. Akşam ise yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı iftar programına katıldı. erdoğan burada yaptığı konuşmada isim vermeden Fethullah Gülencemaatini adeta topa tuttu. Erdoğan, kriptolu telefonlarının nasıl dinlendiğine dair raporun bugün kendisine verildiğini açıklayarak, şunları kaydetti:

"SON NEFESİMİ VERENE KADAR.."

"Nasıl dinlemişler, kimleri dinlemişler? Başbakan'dan tutun da Genelkurmay Başkanı'na, AYM Başkanı'na kadar herkesi dinlemişler. Bu ulusal güvenliğimizi tehdit ettiler. Bu mücadeleyi o makama çıktığımda da asla bırakmaya niyetli değilim. Son nefesimi verene kadar bu mücadeleyi vereceğim. Niye Türkiye'de inzivaya çekilmiyorsun. Gel Bursa'ya, gel Hacıbayram'a. Türkiye'nin bir daha böyle taaruzlara uğramaması için bütün tedbirleri almaya devam edeceğiz. Türkiye'nin geleceğine kast edenler gibi bu kirli yapıyla mücadele edeceğim.

Her cumhurbaşkanlığı seçiminde dengeler gözetildi, lobilerin oyunları oynandı. Bu kardeşiniz milletin adamı olarak geliyor. Hatırlarsanız 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimini krize dönüştürmüştü. Yeni bir düzenleme yaptık. Halkımızın desteğiyle yetkiyi size halka verdik.

"YENİ ADRESLERİ YSK OLDU"

Öteden beri söylüyorum, bunlar ruh üçüzüdür. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de bize husumet besleme konusunda bir ittifak ettiler. 40 çürük yumurtayı bir araya getirseniz bir sağlam yumurta etmez. 12 yıl her seferinde olduğu gibi bu defa milletimizden hak ettiği dersi alacaklar. AYM zaten ikinci adresleriydi. Bu sefer de soluğu YSK'da aldılar. Madem halkın seçtiği Cumhurbaşkanı olacaksa sizin ne işiniz var? Niye o partinin başında duruyorsunuz.

AK Parti üstad Necip Fazıl'ın dediği gibi 'Kim var' denildiğinde 'Ben varım' diyenlerdir bizim anlayışımız. Biz hizmet yarışını milletimizin teveccühüyle Cumhurbaşkanlığı'nda da yürüteceğiz."