Erdoğan'a bir miting şoku daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Muharrem İnce'nin memleketi Yalova'da saat 15.00'te başlaması gereken mitingi, alanın dolmaması nedeniyle iki saat gecikmeyle başladı.

14 Haziran 2018 Perşembe, 15:44
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Muharrem İnce'nin memleketi Yalova'da düzenleyeceği mitingin saat 15.00'te başlaması bekleniyordu. Ancak yeterli kalabalık toplanamadığı için miting bu saatte başlayamadı. Muhabirimiz Hazal Ocak'ın saat 14.57'de çektiği görüntüde alandaki boşluklar net biçimde görülüyor. Mitingin başlayacağı söylenen saatte alanda sadece 3 bin kişi vardı. Saat 15.55 itibariyle de meydan henüz dolmadı ancak miting 16.00'da iki saat gecikmeyle başladı. 

Bursa mitingi 4 saat ertelenmişti

Erdoğan'ın daha önce Bursa'da statta yaptığı miting de, yeterli kalabalığın gelmemesi nedeniyle 4 saat ertelenmişti.

Mitigden notlar 

Mitingin alanın bulunduğu evlerde Muharrem İnce pankartları dikkat çekiyor. Sakarya, Kocaeli ve Manisa'nın da aralarında olduğu birçok çevre ilden yüzlerce polisin şehre otobüslerle geldiği görüldü. 

Polis barikatları arasında Bolu yazılı barikatlar da yer aldı. 

Miting için İstanbul'dan çok sayıda AKP yazılı şapka ve kıyafet getirildi.

Cumhurbaşkanlığı korumaları güvenliği yönetti. 

Satıcılar üzerinde Erdoğan resimli bayraklar satıyor. 

Polisler ara sokaklarda devriye gezdi ve sokaklarda yürüyen yurttaşları da sokak girişlerinde aradı. Yurttaşlar 2 arama noktasından geçerek alana girdi.  Miting alanının üzerinde polis helikopterinin gezmesi dikkat çekti.

Daha önce Muharrem İnce ve Meral Akşener'in mitinglerinden olağanüstü güvenlik önlemi alınmadığını belirten esnaf duruma tepki gösterdi.

Saat 14.00'dan itibaren alana girişler başladı. Saat 14.22'de anons yapılarak bariyer dışındaki yurttaşlar hızlı bir şekilde alanın içine girmelerini rica edildi.

Alana "miting alanına gider" yazılı ilçe belediye otobüslerinin gelmesi dikkat çekti.

Saat 15.55 itibariyle alan tamamen dolmadığı görüldü.

<haber-yatay:994959>