Erdoğan'dan ABD seçimleriyle ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD seçim sonuçlarına ilişkin " Amerika'da demokratlar iki seçim sonra iktidarı tekrar Cumhuriyetçilere devretti. Temenni ederim ki Amerika halkının bu tercihi dünyaya hayırlı adımların atılmasına vesile olur. Ben şahsım ve milletim adına başarılarla dolu bir gelecek diliyorum" dedi.

09 Kasım 2016 Çarşamba, 11:43
Abone Ol google-news

<video:628270>

Erdoğan, ABD'de Trump'un başkan olmasını değerlendirdi. İstanbul'da MÜSİAD'ın konferansında konuşan Erdoğan, "Malum Amerika bir seçim geçirdi ve bu seçimle birlikte Amerika'da demokratlar iki dönemden sonra tekrar cumhuriyetçilere iktidarı devretti. Amerikan halkı böyle bir tercihi gerçekleştirdi ve bu tercihlebirlikte Amerika'da yeni bir dönem başlıyor" dedi.

Erdoğan,"Temenni ederim ki Amerikan halkının bu tercihi dünyaya gerek temel hak ve özgürlükler noktasında gerek demokrasi noktasında gerekse bölgemizdeki gelişmeler noktasında hayırlı adımların atılmasına vesile olur. Ben, şahsım ve milletim adına Amerikan halkının bu tercihini hayra yormak ve başarılarla dolu bir gelecek temenni ediyorum" diye konuştu.