Erdoğan'dan 'Başkanlık' vurgusu

Recep Tayyip Erdoğan AKP kurultayı öncesinde salon dışındaki kalabalığa konuştu.

27 Ağustos 2014 Çarşamba, 10:17
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, kurultay öncesinde dışarıdaki AKP'lilere bir konuşma yaptı. 

Erdoğan şunları söyledi:

"1. Olağanüstü kurultayımızda böyle anlamlı bir buluşmada bir arada olmanın mutluluğu içinde en kalbi duygularla selamlıyorum. Biraz sonra inşallah birinci olağanüstü genel kurulumuzu Ankara'nın en büyük salonunda yapacağız. Orada sizlere çok daha detaylı bir şekilde hitap edeceğim.

"ASLA BİR VEDA DEĞİLDİR"

Erdoğan'dan 'Başkanlık' vurgusu - VİDEO

Bizim bu konuşmamız bir misyon değişikliği değildir. Sadece bir isim değişikliğidir. Asla bir veda değildir. Bilesiniz ki bu da bir Fatihadır. Yeni bir açılıştır, milattır. Bunu böyle bilmenizi istiyorum. Şu anda 40 bine varan 81 vilayetten buraya gelen siz değerli kardeşlerim bir şeyi ortaya koydunuz. Biriz yeniyiz diriyiz beraberiz kardeşiz hep birlikte Türkiye'yiz...

BAŞKANLIK VURGUSU

Misyonumuzdan hiçbir zaman feragat etmedik, taviz vermedik ama biz 77 milyonu sevdik, kucakladık, ayırt etmedik. 780 bin km karelik vatanımıza hizmet götürdük. Aynı şekilde bu hizmeti götürmeye devam edeceğiz. Edirne'den Hakkari'ye Sinop'tan Hatay'a hep birlikte inşallah ihya oldu inşa oldu inşa olmaya devam edecek. Modern bir Türkiye'yi gerçekleştirdik. Tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet dedik. Böyle devam edeceğiz. '10 Ağustos'ta Cumhurun Başkanını seçtiniz. Artık bu görevi icra edeceğiz.'

"CUMA GÜNÜ GERÇEKLEŞMİŞ OLUR"

Ortak adayımız Ahmet Davutoğlu Beydir. Eminim tam ittifakla Ahmet Davutoğlu seçilecektir. Süratle yarın yemin törenini yaptıktan sonra devir teslim töreninden sonra da kendilerine inşallah kabineyi kurma görevini vereceğiz ve cuma günü de büyük ihtimalle yeni kabine gerçekleşmiş olacaktır. Sizlerden ayrılmıyorum. Bu kardeşinize hakkınızı helal eder misiniz? Ben de size hakkımı helal ediyorum."