Erdoğan’dan şimdi de cam filmi talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cam filmi düzenlemesi için, "Yanlış yaptılar, düzeltmeleri için talimat verdim" açıklamasında bulundu.

09 Kasım 2017 Perşembe, 17:16
Abone Ol google-news

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile bir araya geldi. Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, cam filmi yasağına değindi. Konuyla ilgili mağduriyet yaratılmaması gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Yanlış yaptılar, gerekli düzenlemenin yapılması için talimat verdim" dedi.

Liseye geçişte yeni sisteme de değinen Erdoğan, sistemin iyi anlatılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, dershane ve etüt merkezlerinin yeniden canlanmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceğini belirtti. FETÖ ile mücadele konusuna da değinen Erdoğan, soruşturmalar kapsamındaki mağduriyet şikayetleri için "Bu tür şikayetlerin bir kısmında altından FETÖ çıkıyor, acırsak acınacak hale geliriz" ifadesini kullandı.  

<video:862636>

Cam filmi konusunda yapılan düzenlemeye karşı günlerdir günlerdir kamuoyunda gelen tepkilere rağmen bir adım atmayan hükümetin, Erdoğan'ın talimatının ardından geneleyi değiştirmesi bekleniyor.