Ergenekon'da yeni duruşma

Birinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Siyasi Ekonomik Sosyal Araştırmalar ve Strateji Geliştirme Merkezi (SESAR) Başkanı İsmail Yıldız, Adli Tıp Kurumunda muayene edildi.

21 Eylül 2011 Çarşamba, 14:17
Abone Ol google-news

Birinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Siyasi Ekonomik Sosyal Araştırmalar ve Strateji Geliştirme Merkezi (SESAR) Başkanı İsmail Yıldız, Adli Tıp Kurumu'nda muayene edildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı üzerine ruh sağlığıyla ilgili rapor verilmesi için Adli Tıp Kurumuna sevk edilen Yıldız için bugüne randevu verildi. Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden Adli Tıp Kurumu'na getirilen Yıldız'ın, burada ne kadar gözetim altında kalacağı daha sonra belli olacak.

Yıldız'ın avukatı Dursun Yassıkaya, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nce ''sanrı'' hastalığı teşhisi konulan müvekkilinin paronaid şizofreni olduğunu belirterek, müvekkilinin tahliyesi için mahkemeye dilekçe verdiklerini söyledi.

Avukat Yassıkaya, dosyadaki raporların, Adli Tıp Kurumu'na önceden gönderildiğini, Kurumun vereceği raporun ardından da müvekkilinin tahliye edilmesini beklediklerini kaydetti. Hızlı kilo kaybettiği gözlenen Yıldız, duruşmada kağıt peçeteyi kıvırıp telefon gibi kullanarak, sanki özel görüşmeler yapıyormuşçasına notlar alırken, kendisinin ''dünyanın en büyük, en gizli ve en önemli istihbarat örgütü TULE'nin başkanı'' olduğunu iddia etmişti.