Ertuğrul Günay bombaladı

17 Aralık yolsuzluk operasyonları öncesinde AKP'den istifa eden Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Suruç'ta yaşanan ve 31 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırı için AKP'ye sert eleştiriler yöneltti.

22 Temmuz 2015 Çarşamba, 16:41
Abone Ol google-news

Bir süredir Erdoğan'ın ülkeyi erken seçime götürmek istediğini söyleyen ve AKP'nin koalisyona gitmesini bizzat Erdoğan'ın önlediğini iddia eden Ertuğrul Günay, Suruç'ta meydana gelen saldırı ve sonrasında devletin zirvesinin ölen yurttaşlar için kayıtsız kalınması ile iglili Twitter hesabından sert ifadeler kullandı.

İŞTE GÜNAY'IN TWİTTER'DAN YÖNELTTİĞİ ELEŞTİRİLER...

1/ Ülke ateş içinde. Seçimin üstünden 45 gün geçti; hükümet yok. İşler, yarısı mv olmayan müstafi/ muvakkat bir kadroyla 'idare' ediliyor.

2/ Koalisyon görüşmeleri hükümet kurulsun için mi, kurulmasın için mi yapılıyor? Müzakereleri neden mv olmayan geçici Bakanlar yürütüyor?

3/ Hükümet kurulmadıkça görevde kalacak -mv olmayan- müstafi Bakanların acelesi, yürütülen müzakerenin inandırıcılığı yok; zaman geçiyor.

4/ Yeniden seçimde sonuç değiştirmeyebilir; ancak birileri bunu denemek, seçime kadar da bu müstafi/ muvakkat kadroyla devam etmek istiyor.

5/ Bugünkü tablo 7 Haziran iradesine aykırı. Bu tabloyla yeni seçime gidilirse muhalefet -birbirlerini suçlama dışında- halka ne söyleyecek?

6/ Bunca yurttaşın öldüğü/ yaralandığı bu katliamdan sonra toplanmayan bir Meclis, iktidarı/ muhalefetiyle milletin karşısına nasıl çıkacak?

7/ Ve Suud Kralı'nın ölümünde bayrakları yarıya indirenler, bunca acı karşısında sergiledikleri bu duyarsız tutumu kime/nasıl anlatacaklar?