Eto'o Antalya hemşerisi oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde alınan kararla, Antalyaspor'un dünyaca ünlü futbolcusu Samule Eto'o'ya fahri hemşerilik verildi.

15 Temmuz 2016 Cuma, 17:49
Abone Ol google-news

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) toplantı salonunda yapıldı. Meclis toplantısında partilerin grup sözcüleri İstanbul Havalimanı ve Fransa'daki terör eylemlerini kınadı. Toplantıda, geçen ay CHP'den istifa eden Ruhi Beşiktaş'ın yerine Plan ve Bütçe Komisyonluğu üyeliğine, CHP'nin aday gösterdiği Mustafa Reşat Oktay seçildi. Toplantıda, MHP'den istifa eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile meclis üyeleri Nurdan Aslı Bayar Ulukapı, Ahmet Can ve yine geçen ay CHP'den istifa eden Ruhi Beşiktaş bağımsızların olduğu bölümde oturdu.

ETO'O ARTIK ANTALYALI


Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in önerisiyle, Antalyaspor'un dünyaca ünlü oyuncusu Samuel Eto'o'ya fahri hemşerilik verilmesi teklif edildi. Başkan Türel, Samuel Eto'o'nun yarın Antalya'da çok önemli bir organizasyon gerçekleştireceğini hatırlatarak, Eto'o'nun sadece futbolcu değil, turizm elçisi olarak da Antalya'ya büyük katkı sağladığını kaydetti. Eto'o'nun turizme katkısından dolayı hiçbir maddi beklenti içinde olmadığını ifade eden Türel, "Eto'o turizm katkılarını, Antalyalılık içgüdüsüyle yapıyor. Bu katkılarından dolayı Eto'o'ya hemşerilik unvanı vermek istedik. Bu teklifi yaptığımda Eto'o adeta kanat takıp uçacak kadar mutlu oldu" dedi. Başkan Türel, Eto'o'ya beratını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte vereceklerini kaydetti. Eto'o'ya fahri hemşerilik teklifi oy birliğiyle kabul edildi.