Evin Sanat Galerisi Yaz Karma Sergisi

Evin Sanat Galerisi 12 Temmuz- 28 Eylül 2012 tarihleri arasında farklı kuşaklardan sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

19 Temmuz 2012 Perşembe, 06:03
Abone Ol google-news

Resim ve heykel sanatının ustalarına açtığı sergilerin yanı sıra genç sanatçılara desteği ile de onaltı yıldır Türk Plastik Sanatı’nın vazgeçilmez merkezi olan Evin Sanat Galerisi 12 Temmuz- 28 Eylül 2012 tarihleri arasında farklı kuşaklardan sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergide Nuri İyem’in resimlerine, seramik sanatına elli yılı aşkın bir süre olağanüstü eserler kazandırmış Nasip İyem’in özel koleksiyondan işleri eşlik ediyor. Türk resminin en büyük ustalarından Neş’e Erdok’un resimlerini de bu karmada izlemek mümkün.

Heykel sanatımızın en önemli sanatçılarından Rahmi Aksungur ve Mehmet Aksoy, karma sergiyi üç boyutlu işleriyle zenginleştiriyor.

Figür geleneğini günümüz anlayışıyla yorumlayan orta kuşağın en başarılı sanatçıları Temür Köran ve Hakan Gürsoytrak farklı dönemlerine ait resimleriyle izleyiciyle buluşuyor.

Sağlam deseni, uyumlu ışık ve renk anlayışı ile ürettiği yapıtlarıyla tanınan Cansen Ercan ve resimlerinde kadın bedenine alternatif bir bakış getiren Zulal’in güçlü portreleri de bu sergide izlenebilir.

Genç sanatçılardan Emin Turan, Hakan Cingöz, Setenay Alpsoy ve Aylin Zaptçıoğlu‘nun eserleri de yaz karmasında sergileniyor.

Yaz Karma Sergisi 12 Temmuz- 28 Eylül 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde gezilebilir.


www.evin-art.com