"Evlere servis" yelken kursu

Yelken sporunu sevdirmek amacıyla Türkiye'nin ilk YüzenOfis'i hayata geçirildi. Hedef Yelken 'hareket yeteneği' kazandığı YüzenOfis sayesinde yelken eğitimi almak isteyen grupların ayağına gidiyor.

19 Mayıs 2011 Perşembe, 10:45
Abone Ol google-news

Türkiye’nin ilk yelken antrenörü Levent Özgen ve 24 yaşındaki genç yelkenci Yiğit Eroğlu tarafından 2009 yılında kurulan Hedef Yelken, daha fazla insana yelken sporunu sevdirmek için Türkiye’nin ilk YüzenOfis Yelkencilik Projesi’ni hayata geçirdi.

Yelken eğitiminin karada olmayacağı fikrinden yola çıkan deneyimli yelkenciler Kalamış’ta bir apartmanın giriş katındaki eğitim merkezlerini Fenerbahçe marinada demirli olan YüzenOfis ile denize taşıdılar. YüzenOfis ile yelken sporunu İstanbul’un Sarıyer, Beykoz, İstinye, Yeşilköy, Ataköy, Pendik, Adalar ve Tuzla gibi semtlerine taşıyacak olan Hedef Yelken bu sayede İstanbul’da yelken yaptırdığı alanı ve kitleyi genişletmeyi hedefliyor.

“Yüzenofis’imizin amacı İstanbul’un farklı bölgelerine de yelken eğitimini götürmek. Yüzenofis üzerine üç tane eğitim teknemizi alarak aynı gün içerisinde 36 kişiye eğitim verebileceğiz. Ayrıca Beykoz, Sarıyer ve İstinye koylarında yelken yapmanın yasak olduğu bilinmesine rağmen trafik ayrımı dışında koy içlerinde yelken yapabiliyorsunuz” diyen Hedef Yelken kurucu ortağı Yiğit Eroğlu: kalabalık gruplara yelken eğitimi vermek için YüzenOfis’le İstanbul’un farklı yerlerine gidebileceklerini söylüyor.
 

Herkes yelken yapabilir

Hedef Yelken’de denizle hiç alakası olmayan, hayatında hiç tekneye binmemiş insanlar da, yelken yarışlarına katılan deneyimli yelkenciler de eğitim alabiliyorlar. Büyük bir fiziksel güç gerektirmeyen yelken sporu aylarca düzenli ders almayı da gerektirmiyor. Nitekim Hedef Yelken’de sadece 2 saatlik “Yelkene Merhaba” eğitiminden, 12 saatlik temel eğitime ya da ileri düzeydeki yelken eğitimlerine kadar herkese uygun program bulunuyor.

Öncelikli hedefi yelkene yatırım yaparak yelken sporunu yaymaya çalışmak olan Hedef Yelken’in en kalabalık müşterilerini üniversiteliler oluşturuyor. Bugüne kadar 600’den fazla üniversitelinin eğitim aldığı Hedef Yelken’in işbirliği yaptığı üniversiteler arasında İstanbul Teknik, İstanbul, Boğaziçi, Mimar Sinan, Koç, Kadir Has gibi üniversiteler bulunuyor.